Open Procurement Albania

Summary results

No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
235 46,121,808,694 180 38,847,515,728 34,277,986,283

Tenders list

Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT Stage Procedure Awarded value
Reconstruction of the road Lekdush-Bence-Tepelene, Lot 2 Announced Procurement
Pėrmirėsimi i ndriēimit 125,000,000 Announced Procurement
Pėrmirėsimi i sigurisė rrugore 125,000,000 Announced Procurement
Pėrmirėsimi i shtresave rrugore pėr rajonin 1 dhe 3. 375,000,000 Announced Procurement
Pėrmirėsimi i shtresave rrugore pėr rajonin 2 dhe 4. 375,000,000 Announced Procurement
Rikonstruksioni i godinave tė konvikteve tė studentėve nė qytetet Shkodėr (godina nr.2), Vlorė (konvikti i vajzave) Korēė (godina nr.1). 245,039,761 Signed the Contract 172,000,000
Rikualifikim i Sheshit Italia 314,129,728 Signed the Contract 218,914,644
Shėrbimi i mbikqyrjes sė punimeve pėr objekin "Rikualifikimi i Sheshit Italia" 5,069,033 Signed the Contract 4,761,301
Loti I - Mbikqyrja e punimeve “Pėrmirėsimi aksesit nė sitet turistike dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane nė rajonet veriore”. 4,881,701 Announced Procurement
Loti II - Mbikqyrja e punimeve “Pėrmirėsimi i infrastrukurės rrugore nė zonat turistike tė rajonit qendror dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane tė tij”. 4,135,838 Announced Procurement
Loti III - Mbikqyrja e punimeve “Rivitalizimi urban i zonave me potencial te larte turistik ne Rajonin 3 dhe 4” . 3,088,351 Announced Procurement
Loti IV - Mbikqyrja e punimeve “Rivitalizimi urban dhe permiresimi aksesit ne zonat me aktivitetet bujqesor ne rajonin 3” 3,150,329 Announced Procurement
Loti V - Mbikqyrja e punimeve “Permiresimi i infrastruktures rrugore ne funksion te zhvillimit te turizmit dhe agroturizmit ne Rajonin 4”. 6,857,179 Announced Procurement
Loti VI - Mbikqyrja e punimeve “Permiresimi i aksesit ne zonat me aktivitet te larte bujqesor te Myzeqese”. 5,313,780 Announced Procurement
Loti VII - Mbikqyrja e punimeve “Pėrmirėsimi i shtresave rrugore”. 4,800,000 Announced Procurement
Loti VIII - Mbikqyrja e punimeve “Pėrmirėsimi i sigurisė rrugore dhe ndriēimit”. 2,803,125 Announced Procurement
Pėrmirėsimi i sigurisė rrugore dhe ndriēimit 375,000,000 Cancelled Procurement
Pėrmirėsimi i shtresave rrugore. 750,000,000 Cancelled Procurement
Pėrmirėsimi i infrastrukturės rrugore nė funksion tė zhvillimit tė turizmit dhe agroturizmit nė Rajonin 4. 618,371,666 Announced Procurement
Rivitalizimi urban dhe pėrmirėsimi aksesit nė zonat me aktivitetet bujqėsor nė rajonin 3. 323,398,146 Announced Procurement
Rivitalizimi urban i zonave me potencial tė lartė turistik nė Rajonin 3 dhe 4 235,478,204 Announced Procurement
Pėrmirėsimi i infrastrukurės rrugore nė zonat turistike tė rajonit qendror dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane tė tij 454,015,711 Announced Procurement
Pėrmirėsimi i aksesit nė zonat me aktivitet tė lartė bujqėsor tė Myzeqesė. 574,733,505 Announced Procurement
Pėrmirėsimi aksesit nė sitet turistike dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane nė rajonet veriore 471,487,538 Announced Procurement
Vazhdimi i Shėtitores sė Vlorės – Segmenti jugor nga fushat e sportit deri te tuneli. 458,286,819 Announced Procurement
Construction of emergency center Palase, rehabilitation of the torrent and parking area in Dhermi village.
Ndėrtimi i qendrės sė urgjencės Palase, rehabilitimi i pėrroit dhe zonės sė parkimit nė fshatin Dhėrmi.
Announced Procurement
Urban Regeneration of the Existing Promenade “Naim Frasheri” in Saranda.
Rigjenerimi Urban i Shėtitores Ekzistuese" Naim Frashėri "nė Sarande.
Announced the Winner 570,335,643
Consultant Services for identification, design of prioritized measures to address urgent safety concerns and prevent loss of heritage structures in the castle of Gjirokastra.
Shėrbime konsulente pėr identifikimin, hartimin e masave me pėrparėsi pėr tė adresuar shqetėsimet urgjente tė sigurisė dhe parandalimin e humbjes sė strukturave tė trashėgimisė kulturore nė kėshtjellėn e Gjirokastrės.
Announced Procurement
Reconstruction of the road “Gusmar – Kuc”.
Rikonstruksion i rrugės "Gusmar – Kuc".
Announced Procurement
Reconstruction of the road “Fier – Seman”, Lot 1.
Rikonstruksion i rrugės "Fier - Seman", Loti 1 .
Announced Procurement

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data