Open Procurement Albania

Summary results

No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
248 53,764,654,910 210 50,406,406,212 42,157,859,222

Tenders list

Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT Stage Procedure Awarded value
Sistemim-asfaltim i rruges se unazes poliklinike-7 pallatet Vlore . 485,833,310 Signed the Contract 346,777,116
Rikonstruksion i rruges autostrade - fshati Bulo. 72,011,026 Signed the Contract 50,297,270
Sherbime projektimi pėr projekte te financuara nga Fondi i Zhvillimit te Rajoneve (FZHR), Bashkia Tirane. 83,333,333 Announced the Winner
Sherbime projektimi pėr projekte te financuara nga Fondi i Zhvillimit te Rajoneve (FZHR), Bashkia Shkoder. 20,833,333 Announced the Winner
Ndertimi i rruges Dhimiter Konomi (mbi Rrap), Vlore. 408,175,256 Re-Proclaimed and Signed the Contract 364,625,890
Projekt – ide pėr lidhjen e Parkut tė Liqenit me zonėn e varrezave tė Dėshmorėve pranė rrethrrotullimit Sauk. 2,666,000 Signed the Contract 2,600,000
Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2 (lidhja e rrugės Transballkanike me autostradėn Fier - Vlorė) si dhe kryerja e punimeve pėr sistemimin e ndricimit, gjelbėrimit dhe trotuareve nė rrugėn Transballkanike Vlorė. 136,249,323 Signed the Contract 118,082,369
Mbikqyrje punimesh pėr Rehabilitimi i rrugės Transballkanike Fazat 1 dhe 2 dhe Ndertimi i rruges Dhimiter Konomi Vlore . 2,765,030 Signed the Contract 2,478,204
Detajimi i Master Planit tė Qytetit Studenti (Studim Fizibiliteti)
Detailing of Student City Campus Master Plan (feasibility study).
2,092,950 Signed the Contract 2,092,950
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor nė rrugėn IKV-Surrel dhe rrethrrotullimi Shkozė. 35,725,619 Re-Proclaimed and Signed the Contract 32,330,987
Rehabilitimi i bregut tė Liqenit tė Ohrit dhe gjelbėrimi pėrgjatė rrugės sė segmentit Lin – Pogradec. 164,998,901 Re-Proclaimed and Signed the Contract 163,087,646
Rikonstruksioni i shkolles se mesme te bashkuar Caush Senja , Tunje. 5,411,801 Signed the Contract 3,784,654
Mbikqyrje e punimeve pėr rehabilitimin e gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohshme tė segmentit rrugor Lushnje – Berat, Lot II dhe Mbikqyrje punimesh pėr rehabilitimin dhe sistemimin e sheshit nė qendėr tė fshatit Asim Zeneli, Qendėr e Komunės Antigone . 1,514,663 Signed the Contract 1,232,210
Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e shetitores sė Himarės. 1,105,958 Re-Proclaimed and Signed the Contract 982,000
Mbikqyrje punimesh pėr ndėrtimin e qėndrės sportive pėr sportin Rafting . 968,913 Re-Proclaimed and Signed the Contract 788,083
Mbikqyrje punimesh pėr rehabilitimin e gjelbėrimit anėsor dhe hyrje – daljeve nė qendrat e banuara nė segmentin Levan-Kakavijė. 2,840,278 Signed the Contract 2,383,000
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe hyrje-dalje nė qėndrat e banuara nė segmentin Levan – Kakavijė. 130,244,558 Signed the Contract 128,065,926
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projekteve urbane tė detajuara pėr pėrmirėsimin urban tė korridorit ekonomik Tiranė-Durrės, Durana Loti 2, Faza II. 9,102,600 Signed the Contract
Sherbim konsulence pėr hartimin e strategjisė pėr zhvillimin e turizmit nė bregdetin e Shqipėrisė. 20,518,960 Signed the Contract 18,378,189
Mbrojtje detare e projektit tė mbushjes me rėrė e plazhit tė Vlorės. 29,550,381 Signed the Contract 29,435,994
Mbikqyrje punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Kamcisht – Ngurrėz e vogėl. 199,191 Signed the Contract 190,000
Mbikėqyrja punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Gryke Manati – Kolsh dhe ndertim i rruges se varrezave (Marrėveshje Kuadėr ) Signed the Contract 330,785
Mbikqyrje punimesh pėr sistemimin anesor te Perroit te Madh, Qender Voskop (Marrėveshje Kuadėr ). 305,290 Signed the Contract 269,727
Loti 1 : Mbikėqyrja punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Gryke Manati – Kolsh dhe ndertim i rruges se varrezave . 385,629 Announced the Winner 330,785
Loti 3 :Mbikqyrje punimesh pėr sistemimin anesor te Perroit te Madh, Qender Voskop . 305,290 Announced the Winner 269,727
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohėshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 2. 56,322,935 Re-Proclaimed and Signed the Contract 52,560,518
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projekteve urbane tė detajuara pėr pėrmirėsimin urban tė korridorit ekonomik Tiranė-Durrės, Durana Loti 3, Faza II. 9,102,600 Signed the Contract
Ndėrtimi i shėtitores sė Himarės. 217,996,613 Signed the Contract 194,068,814
Loti 2: Mbikqyrje punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Librazhd – Orenjė loti 1 . 245,340 Re-Proclaimed and Signed the Contract 213,215
Loti 3: Mbikqyrje punimesh pėr sistemimin dhe asfaltimin e rrugės Sanxhak - Superstrade . 551,391 Re-Proclaimed and Signed the Contract 484,021

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data