Open Procurement Albania

Summary results

No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
248 53,764,654,910 210 50,406,406,212 42,157,859,222

Tenders list

Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT Stage Procedure Awarded value
Loti 2: Mbikėqyrja punimesh pėr rikonstruksionin e rrugės Kthesa e Bishanit – Boēovė –Varrezat e fshatit Bashkim. 396,552 Signed the Contract 346,788
Ndėrtim i i qėndrės sportive pėr sportin Rafting . 43,267,106 Signed the Contract 35,915,060
Rikonstruksion i rrugės Librazhd – Orenjė, Lot 1. 25,087,646 Signed the Contract 22,739,500
Rehabilitim dhe sistemim i sheshit nė qendėr tė fshatit Asim Zeneli, Qendėr e Komunės Antigone. 23,679,382 Signed the Contract 15,465,357
Rikonstriksioni i rrugės Kamēisht – Ngurrėz e Vogėl. 34,583,332 Signed the Contract 22,918,542
Rikonstruksioni i rrugės Grykė Manati - Kolsh & Ndėrtim i rrugės se varrezave. 56,700,507 Signed the Contract 30,236,150
Shėrbimi i kolaudimit tė punimeve ndėrtimore pėr objektet e Fondit Shqiptar tė Zhvillimit – Marrėveshje Kuadėr. 6,000,000 Signed the Contract
Rikonstruksioni i shkollės 9-vjeēare Toshkėz, komuna Allkaj. 32,081,296 Signed the Contract 21,364,496
Rikonstruksion i shkollės 9 – vjeēare fshati Sheq Musalalaj, Komuna Frakull. 27,119,749 Signed the Contract 16,010,614
Sistemim – asfaltim i rrugės Sanxhak – superstradė, Bashkia Laē . 83,151,052 Signed the Contract 78,231,235
Rikonstruksioni i Shkollės 9 vjeēare Dėrsnik, Komuna Voskop. 10,144,000 Signed the Contract 6,817,073
Rikonstruksion fasadash, ēatish, riveshje tė mureve nė qendėr tė Tamarės. 49,572,000 Signed the Contract 46,886,617
Rikonstruksion i rrugės kthesa e Bishanit – Boēovė – varrezat e fshatit Bashkim, Komuna Levan. 73,222,470 Signed the Contract 48,847,600
Rikonstruksion i sheshit qendror tė fshatit Pustec. 29,097,058 Signed the Contract 20,594,116
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 3. 32,660,099 Signed the Contract 31,884,005
Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe vendqėndrimeve tė pėrkohėshme, segmenti rrugor Lushnje-Berat, Lot 1. 24,740,500 Signed the Contract 22,959,826
Shėrbimi i kolaudimit tė punimeve ndėrtimore pėr objektet e Fondit Shqiptar tė Zhvillimit – Marrėveshje Kuadėr. 6,000,000 Announced the Winner
Sistemimi anėsor i Pėrroit tė Madh, Qendėr Voskop. 37,812,000 Signed the Contract 25,280,399
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projektit urban tė detajuar pėr rajonin e Rivierės tė bregdetit tė Shqipėrisė, Lot 2, faza II. 11,901,700 Signed the Contract
Rikualifikim urban i qendrės sė qytetit, fasadat, ndriēimi, lulishtja. Qyteti Kukės. 179,950,035 Signed the Contract 129,558,317
Pėrgatitja e vizionit rajonal strategjik dhe projektit urban tė detajuar pėr rajonin e Rivierės tė bregdetit tė Shqipėrisė, Lot 1, faza II. 11,936,550 Signed the Contract
Ndėrtimi i Rrugėve nė qendėr tė Fshatit Jorgucat. 47,831,289 Signed the Contract 32,299,740
Sistemim asfaltim i rrugės sė fshatit Mal – Bardhė deri te kisha e Shėn Mėhillit. 32,873,027 Signed the Contract 19,697,033
Ndėrtim i shėtitores, KUZ, tek liqeni i Farkės, Komuna Farkė. 75,000,070 Signed the Contract 58,450,841
Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: Rikonstruksion i rrugės hyrėse fshati Dardhė dhe Rikonstruksion i shkollės 9 vjeēare Dėrsnik. 641,286 Signed the Contract 541,000
Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: Ndėrtimi i urės nė fshatin Skuraj, Milot dhe Ndertimi i urės sė Lushės mbi lumin Drin, komuna Arras . 1,178,562 Signed the Contract 1,000,000
Rikonstruksioni i rrugės Levan – Shtyllas. 104,907,755 Signed the Contract 70,261,240
Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe rrethrrotullimeve nė segmentin Lushnje-Berat, loti 3. 915,355 Re-Proclaimed Procurement
Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: Rehabilitimi i gjelbėrimit anėsor dhe rrethrrotullimeve nė segmentin Lushnje-Berat, loti 1. 727,962 Re-Proclaimed Procurement
Mbikėqyrja e punimeve pėr objektet: Rikonstruksioni i shkollės 9-vjeēare fshati Sheq Musalalaj, Komuna Frakull dhe Rikonstruksioni i shkollės 9-vjeēare fshati Toshkėz, Komuna Allkaj . 1,412,586 Signed the Contract 1,140,746

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data