Open Procurement Albania

Graphical display of results by local government entities

Summary results by local government entities

Tenderer institution no. Economic operator no. No. of announced tenders Total limit fund of tenders (in ALL, without VAT) No. of tenders declared with winner (in ALL, without VAT) Total limit fund of tenders declared by winner (in ALL, without VAT) Awarded total value (in ALL, without VAT)
61 1888 11,504 138,151,544,179 21,032 121,490,463,457 107,188,987,179

Tenders list

Procuring Authority by Local Government Entity Tender object Estimated / Ceiling Value ALL without VAT ALL Stage Procedure Successful Bidder /Supplier / Provider Awarded value
Local Unit Malėsi e Madhe Furnizimi i me uje i zones se Koplikut Qender dhe Koplik i Siperm 364,936,715 Announced the Winner CURRI sh.p.k. - STERKAJ sh.p.k. 364221316.79
Local Unit Sarandė RIKONSTRUKSIONI I ZYRAVE TE VJETRA, PRANE KOMISARIATIT TE POLICISE 3,500,000 Announced the Winner ILIRIA/D 3,405,420.00
Local Unit Patos Blerje kontinier per grumbullimin e mbetjeve urbane 1,250,000 Announced the Winner Ilir Dervishaj 1,220,000.00
Local Unit Mirditė FURNIZIMI ME ENERGJI ELEKTRIKE (TMTU) GODINA E BASHKISE MIRDITE, RRESHEN. 2,282,768 Announced the Winner ULEZA NDERTIMI SHPK 2,264,531.00
Local Unit Korēė Riparim mermetim stacioni i pyjeve Vithkuq 1,305,633 Announced the Winner NIKA SHPK 1,044,407.00
Local Unit Tiranė -Loti i trete: Mbikqyrja e punimeve per objektin: Ndertim rrjet ujesjellesi: Rruga "Hasan Prishtina", "Shaban Duka" dhe "Ali Demi", Objektet brenda Ish Poligrafikut" 202,332 Announced the Winner INFRATECH SHPK 186,768.00
Local Unit Tiranė -Loti i Pare: Mbikqyrja e punimeve per objektin: Spostim tubacioni ujesjellesi Dn-600 mm celik seg. Rr.'Jordan Misja"-"Asllan Shahini" 493,710 Announced the Winner G B Civil Engineering 452,567.00
Local Unit Kukės Blerje Matesa Uji 11,666,667 Announced Procurement
Local Unit Sarandė «BLERJE HIPOKLORIT NATRIUMI PER KERKESAT E NDERMARRJES 2,186,765 Announced Procurement
Local Unit Tiranė Blerje materiale per riparimin e ndertimin e kazaneve per vitin 2020 4,000,000 Announced Procurement
Local Unit Maliq Blerje fadrome per nevojat e Bashkise Maliq 7,974,400 Announced Procurement
Local Unit Shkodėr Blerje paisje per mobilim 691,666 Announced Procurement
Local Unit Shkodėr Blerje periodiku, gazeta dhe libra Biblioteka (Blerje libra) 848,550 Announced Procurement
Local Unit Klos Rikonstruksion i ujesjellesit Klos dhe zonave perreth, Lugina e Klosit, Lagja Dalti, Ura e Deges, Bashkia Klos 82,857,661 Announced Procurement
Local Unit Malėsi e Madhe Bileta Avioni Announced the Winner "EL-GJO-2006" 98,900.00
Local Unit Prrenjas Prodhimin, transport dhe stivimin dru zjarri ne fushen e bashkise. 9,833,150 Announced the Winner KOPAĒI SHPK(K27713629E) 9,823,000.00
Local Unit Berat Blerje pjese kembimi dhe sherbime per mjetet e transportit per Bashkine Berat dhe ndermarrjet vartese. 3,227,444 Announced the Winner Gentian Droboniku 3,034,500.00
Local Unit Tiranė Blerje 1 (nje) bilete udhetimi me avion per ne Amsterdam, Hollande Announced the Winner AMADEUS TRAWELL AND TOURS 100,895.00
Local Unit Shkodėr Sherbimi i Pastrimit Qytetit Zona Veriore B 9,528,481 Announced the Winner ALKO-IMPEX General Construcion SHPK 6714350.84
Local Unit Mirditė Blerje karburant Nafte, Bashkia Mirdite 4,221,440 Announced Procurement
Local Unit Elbasan Mbikqyrja e punimeve per: Rikonstruksion i ujesjellesit fshati Branesh, Njesia Administrative Funar". 44,463 Announced Procurement
Local Unit Elbasan Mbikqyrja e punimeve per: Rivitalizim i lulishtes "Kozma Naska", lagjja "Kongresi i Elbasanit. 103,991 Announced Procurement
Local Unit Elbasan Mbikqyrja e punimeve per: Rikonstruksion i shesheve te pallateve ne rrugen "Mustafa Demiri" si dhe i sheshit te pallateve te bashkise ne rrugen "Muharrem Tabaku" ne lagjen "5 Maji 123,583 Announced Procurement
Local Unit Pogradec Blerje Karburant per nevojat e Shoqerise 6,123,266 Announced the Winner Kastrati Shpk - Kastrati Sha 6,123,266.00
Local Unit Korēė Rrethim shkolla Shamoll 1,666,666 Announced the Winner LEKA SHPK 998,240.00
Local Unit Korēė Pajisje elektronike (kompjuter,printer,skaner, fotokopje etj) 1,213,733 Announced the Winner EURO INFORM 1,163,900.00
Local Unit Vlorė BLERJE SISTEMI GPS BAZE ROVER (TOTAL STACION (TEODOLIT) 3,300,000 Announced the Winner 6D - PLAN 3,330,000.00
Local Unit Patos Blerje baze materiale per ndriēime rrugore. 4,166,411 Announced Procurement
Local Unit Pukė bileta Avioni udhetimi vajtje ardhje Tirane- Firence- Tirane Announced Procurement
Local Unit Tiranė Blerje 2 (dy) bileta udhetimi vajtje-ardhje, per ne Amsterdam, Hollande. Announced the Winner PASHAJ JP 198,700.00

Privacy Policy

Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data