Open Procurement Albania

Rehabilitim i varrezave Sharrė dhe lidhja me rrugėn ekzistuese Kombinat

A Red Flag is a fact, event, or set of circumstances, or other information that may indicate a potential legal compliance concern for illegal or unethical business conduct, particularly with regard to corrupt practices and non-compliance with anti-corruption laws.

 • Disqualification of all competitive operators except the winner
 • Disqualification of all competitive operators except the winner

Procuring Authority / Buyer Local Unit Tiranė
Procuring Authority / Buyer Bashkia Tiranė
Tender object Rehabilitim i varrezave Sharrė dhe lidhja me rrugėn ekzistuese Kombinat. Burimi i financimit: vėnė nė dispozicion nga Komiteti pėr Zhvillimin e Rajoneve
Reference No. REF-63635-12-16-2016
Estimated / Ceiling Value ALL without VAT 276 886 912,00
Type of Contract Public Work Contract
Procurement Method Open Procedure
Stage Procedure Signed the Contract
Tender Publication Date 19-12-2016
Last date of Submitted Documents 11-01-2017
Tender Held Date 11-01-2017
No. of Bidders 7
Bidders JUNIK SHPK - EUROTEOREMA PEQIN - ALB STAR SHPK - N.T.P. EUROKOS & DENIS 05 SHPK - ALKO IMPEX GENERALl CONSTRUCTION - GECI SHPK - BAMI SHPK
Successful Bidder /Supplier / Provider
 • GECI SHPK
 • The winning bid ALL without vat 270931893.75
  Bidder Announcement date 24-01-2017
  Award and Contract Amount ALL with VAT 325118272.5
  Contract date 16-03-2017
  Planned Milestones of Contract / Start and End Date 28 javė
  Renewal Contract Additional Value (ALL with VAT)
  Appeals Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar Operatorėt ekonomik tė mėposhtėm:
  1. Operatori ekonomik “Junik” shpk,
  Mungese e dokumentacionit tė plotė ligjor, ekonomik dhe teknik si dhe mungese e ofertės ekonomike.
  2. Operatori ekonomik “Euroteorema Peqin” shpk
  mungese dokumentacioni. Operatori ekonomik “Euroteorema Peqin” shpk nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion qė tė provojė se ka tė punėsuar pranė shoqėrisė 2 (dy) teknik ndėrtimi tė pajisur me dėshmi kualifikimi lėshuar nga ISHTI, ēka bie nė kundėrshtim me DST. Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstatoi se listpagesat e punonjėsve tė paraqitura nga Operatori ekonomik “Euroteorema Peqin” shpk pėr periudhėn Nėntor 2015 – Nėntor 2016 nuk janė sipas formatit qė kėrkohet nga legjislacioni nė fuqi, pasi nuk janė tė shoqėruara me formularėt e deklarimit tė pagesave pėr sigurimet shoqėrore dhe shėndetėsore, cka bie nė kundėrshtim me Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit tė pėrcaktuara nė Dokumentat Standarte tė Tenderit, Kapaciteti Teknik, pika 4, gėrma “b”.
  3. Operatori ekonomik “Alb-Star” shpk
  Mungese dokumentacioni. .” Komisioni i Vlerėsimit tė Ofertave konstatoi se Operatori ekonomik “Alb Star” Shpk nuk ka paraqitur kontratat e punės pėr asnjė nga punonjėsit e deklaruar me dėshmi kualifikimi tė lėshuar nga ISHTI pėrkatėsisht pėr punonjėsit elektriēist, hidraulik dhe teknik ndėrtimi. Shoqeria nuk zotėron kapacitet te mjaftueshem teknik per sa i perket personelit te nevojshem per te realizuar kontraten per kete objekt prokurimi duke mos permbushur Kriteret e vecanta per kualifikim.
  4. Bashkimi i Operatorėve ekonomik “N.T.P. Eurokos” Degė e shoqėrisė sė huaj dhe “Denis-05” shpk.
  Bashkimi i Operatorėve ekonomik nuk zotėron kapacitet te mjaftueshem teknik per sa i perket personelit te nevojshem per te realizuar kontraten per kete objekt prokurimi duke mos permbushur Kriteret e vecanta per kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional, pika 8.
  5. Operatori ekonomik “Alko-Impex General Construction” Degė e shoqėrisė sė huaj.
  Operatori ekonomik “Alko-Impex General Construction” Degė e shoqėrisė sė huaj nuk ka kapacitetin e duhur teknik pėr objektin qė prokurohet, pasi nuk plotėson Dokumentat Standarte tė Tenderit, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, Kapaciteti Teknik, pika 15.
  6. Operatori ekonomik “Bami” shpk
  shoqėria “Bami” shpk nuk plotėson Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit, kapacitetin teknik.
  Cancellation reason
  Additions
  Transaction / Actual Spending
 • Monitor Transactions / Actual Spendings for this Contractor
 • Public Announcement Bulletin
  Announcement of Procurement
  Standard Tender Documents
  Bidder Announcement NR.10 - DT.13-03-2017
  Signing of the Contract NR.11 - DT.20-03-2017
  Vendim i Komitetit tė Zhvillimit tė Rajonit nr. 31, datė 13.6.2016

  Privacy Policy

  Except when otherwise defined, all data & information offered in Open Procurement Albania is available under the licenses: This material is Open Data