Open Procurement Albania

Rezultate pėrmbledhėse

Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
283 47,524,634,140 213 29,796,058,547 28,343,317,187

Lista e tenderave

Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Statusi i Tenderit Vlera fituese
Projektim, Rikonstruksioni i rrugės Ersekė - Leskovik 28,035,886 Shpallur Procedura
Projektim, Rikonstruksioni i rrugės Pėrmet - Ēarshovė 21,326,218 Shpallur Procedura
Rehabilitation of Vlore – Orikum Road (10.6km) Shpallur Procedura
Rehabilitation of Shėngjin – Baks-Rrjoll Road (13 km) Shpallur Procedura
Design services for urban regeneration of Vlora central waterfront, Flag Square and port area .
60,703,000 Njoftuar Fituesi 57,133,326
Loti III – Rikonstruksion rruge Unaza Lumalas - Melēan – Porodinė, Bashkia Korēė 62,644,466 Njoftuar Fituesi 37,927,170
Projektim pėr rikualifikimin e Zonės Bregdetare Vlorė - Radhimė - Orikum Loti III 53,943,848 Shpallur Procedura
Projektim Sistemim asfaltimi i rrugės Zgosht-Ura e Ēerenecit. 13,486,333 Shpallur Procedura
Consultant Service for Market Development for the South of Albania. Shpallur Procedura
Consultant Services for identification, design of prioritized measures to address urgent safety concerns and prevent loss of heritage structures in the castle of Gjirokastra.
Shėrbime konsulente pėr identifikimin, hartimin e masave me pėrparėsi pėr tė adresuar shqetėsimet urgjente tė sigurisė dhe parandalimin e humbjes sė strukturave tė trashėgimisė kulturore nė kėshtjellėn e Gjirokastrės.
Njoftuar Fituesi 257,062 Euro (including all indirect taxes)
Loti I - Ndėrhyrje pėr pėrmirėsimin e infrastrukturės nė shėrbim tė turizmit, Qerret, Bashkia Kavajė. 125,000,048 Njoftuar Fituesi 70,000,630
Loti III - Mbikqyrja e punimeve Rivitalizimi urban i zonave me potencial te larte turistik ne Rajonin 3 dhe 4 . 3,088,351 Lidhur Kontrata 2,693,343
Loti II- Ndėrtimi i rrugės sė re pėrgjatė lumit Osumit si dhe ndėrhyrje pėrmirėsuese nė bypassin e rrugės Antipatrea dhe rehabilitimi i rrugės lidhėse ndėrmjet rrugės Shėtitorja Osumi dhe rrugės Antipatrea, Bashkia Berat 166,390,267 Lidhur Kontrata 92,129,875
Loti II - Mbikqyrja e punimeve “Ndėrtimi i rrugės sė re pėrgjatė lumit Osumit si dhe ndėrhyrje pėrmirėsuese nė bypassin e rrugės Antipatrea dhe rehabilitimi i rrugės lidhėse ndėrmjet rrugės Shėtitorja Osumi dhe rrugės Antipatrea, Bashkia Berat” 1,505,832 Lidhur Kontrata 1,331,122
Loti III - Mbikqyrja e punimeve ““Rikonstruksion rruge Unaza Lumalas - Melēan – Porodinė, Bashkia Korēė” 768,188 Njoftuar Fituesi 690,000
Loti I - Mbikqyrja e punimeve “Ndėrhyrje pėr pėrmirėsimin e infrastrukturės nė shėrbim tė turizmit, Qerret, Bashkia Kavajė” 1,234,375 Njoftuar Fituesi 1,087,500
Reconstruction of the road Gusmar – Kuc .
Rikonstruksion i rrugės "Gusmar – Kuc".
Njoftuar Fituesi 4,817,034 USD
Projektim “Qendra e ekselencės pėr zhvillim rajonal dhe vendor Nr. 2, - “Qendra Multifunksionale e Shėrbimeve pėr Sipėrmarrjet e Reja”: FAZA 2. 1,624,443 Anuluar Procedura
Rivitalizimi urban i zonave me potencial tė lartė turistik nė Rajonin 3 dhe 4 235,478,204 Lidhur Kontrata 153,182,656
Rehabilitation of the facades along Vlora boulevard. Njoftuar Fituesi 54,410,960
Loti VII - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi i shtresave rrugore . 4,800,000 Lidhur Kontrata 4,320,000
Loti V - Mbikqyrja e punimeve Permiresimi i infrastruktures rrugore ne funksion te zhvillimit te turizmit dhe agroturizmit ne Rajonin 4 . 6,857,179 Lidhur Kontrata 5,990,270
Loti VI - Mbikqyrja e punimeve Permiresimi i aksesit ne zonat me aktivitet te larte bujqesor te Myzeqese . 5,313,780 Lidhur Kontrata 5,085,288
Vazhdimi i Shėtitores sė Vlorės – Segmenti jugor nga fushat e sportit deri te tuneli. 458,286,819 Njoftuar Fituesi 385,173,305
Rivitalizimi urban dhe pėrmirėsimi aksesit nė zonat me aktivitetet bujqėsor nė rajonin 3. 323,398,146 Lidhur Kontrata 200,273,141
Pėrmirėsimi i aksesit nė zonat me aktivitet tė lartė bujqėsor tė Myzeqesė. 574,733,505 Lidhur Kontrata 312,014,816
Loti I - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi aksesit nė sitet turistike dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane nė rajonet veriore . 4,881,701 Lidhur Kontrata 4,299,058
Loti II - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi i infrastrukurės rrugore nė zonat turistike tė rajonit qendror dhe lehtėsimi i trafikut nė zonat urbane tė tij . 4,135,838 Lidhur Kontrata 3,656,525
Loti IV - Mbikqyrja e punimeve Rivitalizimi urban dhe permiresimi aksesit ne zonat me aktivitetet bujqesor ne rajonin 3 3,150,329 Lidhur Kontrata 2,763,446
Loti VIII - Mbikqyrja e punimeve Pėrmirėsimi i sigurisė rrugore dhe ndriēimit . 2,803,125 Njoftuar Fituesi 2,494,419

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data