Open Procurement Albania

Rezultate pėrmbledhėse

Nr. i tenderave tė shpallur Fondi limit pėr tenderat e shpallur (nė Lekė, pa TVSH) Nr. i tenderave tė shpallur me fitues Fondi limit pėr tenderat e shpallur me fitues (nė Lekė, pa TVSH) Vlera totale e shpallur fituese (nė Lekė, pa TVSH)
242 46,536,546,474 183 38,847,515,728 34,391,437,473

Lista e tenderave

Objekti i Tenderit Vlera / Fondi Limit Statusi i Tenderit Vlera fituese
Vazhdimi i Shėtitores sė Vlorės – Segmenti jugor nga fushat e sportit deri te tuneli. 458,286,819 Shpallur Procedura
Urban Regeneration of the Existing Promenade “Naim Frasheri” in Saranda.
Rigjenerimi Urban i Shėtitores Ekzistuese" Naim Frashėri "nė Sarande.
Njoftuar Fituesi 570,335,643
Consultant Services for identification, design of prioritized measures to address urgent safety concerns and prevent loss of heritage structures in the castle of Gjirokastra.
Shėrbime konsulente pėr identifikimin, hartimin e masave me pėrparėsi pėr tė adresuar shqetėsimet urgjente tė sigurisė dhe parandalimin e humbjes sė strukturave tė trashėgimisė kulturore nė kėshtjellėn e Gjirokastrės.
Shpallur Procedura
Reconstruction of the road “Gusmar – Kuc”.
Rikonstruksion i rrugės "Gusmar – Kuc".
Shpallur Procedura
Reconstruction of the road “Fier – Seman”, Lot 1.
Rikonstruksion i rrugės "Fier - Seman", Loti 1 .
Shpallur Procedura
Shtesė kontrate “Rikonstruksion i rrugės sė Velipojės, Segmenti Harku i Berdices – Baks Lot III. 69,260,579 Lidhur Kontrata +Shtesė 69,260,579
Shtesė kontrate “Rikonstruksion i rrugės sė Velipojės, Segmenti Harku i Berdices – Baks Lot I. 65,615,344 Lidhur Kontrata +Shtesė 65,615,162
Reconstruction of the road “Qafe Thore – Theth”, Shkoder.
Rindėrtimi i rrugės" Qafe Thore - Theth ", Shkoder.
Njoftuar Fituesi 613,585,590
Design preparation for the requalification of the coastline Vlore Radhime- Orikum, Lot II.
Pėrgatitja e projektimit pėr rikualifikimin e vijės bregdetare Vlorė Radhime- Orikum, Lot II.
26,097,000 Njoftuar Fituesi 24,500,000
Reconstruction of rain water drainage system in the area including the neighborhoods Hajro Cakerri, 4 Heronjte, 28 Nentori, Vlore.
Rindėrtimi i sistemit tė kullimit tė ujėrave tė shiut nė zonėn qe pėrfshijne lagjet Hajro Cakerri, 4 Heronjte, 28 Nentori, Vlorė.
Njoftuar Fituesi 35,792,195
Ndėrtimi i Stacionit tė Pompimit, tubacionit kryesor dhe rrjetit shpėrndarės tė ujėsjellėsit tė Grabianit. 160,512,641 Njoftuar Fituesi 102,987,111
Supervision services for the road “Pogradec-Tushemisht".
Shėrbime tė mbikėqyrjes pėr rrugėn "Pogradec-Tushemisht".
Njoftuar Fituesi 21,360,000
Reconstruction of the road “Pogradec – Tushemisht".
Rikonstruksioni i rrugės "Pogradec - Tushemisht".
Njoftuar Fituesi 377,388,382
Urban requalification and construction of the tourism centers in Vermosh.
Rikualifikimi urban dhe ndėrtimi i qendrave tė turizmit nė Vermosh
Njoftuar Fituesi 117,844,607
Consultancy services for identification and supervision of potential road safety interventions and road safety inspections.
Shėrbime konsulence pėr identifikimin dhe mbikėqyrjen ndėrhyrjeve postenciale per sigurinė rrugore dhe inspektimet e sigurisė rrugore.
Shpallur Procedura
Projektim pėr objektin “Vazhdimi i Shėtitores sė Vlorės – Segmenti jugor nga fushat e sportit deri tek tuneli”. 14,078,834 Njoftuar Fituesi 14,006,000
Rikonstruksion i Sheshit Taulantia Bashkia Durres. 362,816,046 Njoftuar Fituesi 284,308,036
Rikonstruksioni i Rrugės Balldre - Bend Bashkia Lezhė 372,504,453 Njoftuar Fituesi 316,628,785
Ndertimi i pedonales dhe korsise se bicikletave te Liqenit Belshit, Faza e III. 155,703,178 Njoftuar Fituesi 101,503,501
Urban Requalification Works in Puka Municipality (second phase).
Punime per Rikualifikimin Urban tė Bashkisė Pukė (faza e dyte).
Njoftuar Fituesi 88,928,369
Construction/Reconstruction of Water Supply Systems in Rural Areas in Albania – Lot 3 in the Municipalities of Vlore, Himare, Lushnje and Ura Vajgurore.
Ndėrtimi / Rindėrtimi i Sistemeve tė Ujėsjellėsit nė Zonat Rurale tė Shqipėrise - Loti 3 nė Bashkitė Vlorė, Himare, Lushnje dhe Ura Vajgurore.
Shpallur Procedura
Rikonstruksion i rrugės Aksi Nacional –Luftinjė (faza e parė –Rruga e Izvorit). 193,696,011 Njoftuar Fituesi 109,603,326
Ndertim i ures se Zeze dhe mbrojtje nga permbytjet te qytetit Fushe Kruje. 384,683,580 Lidhur Kontrata 368,248,045
Construction/Reconstruction of Water Supply Systems in Albania - Lot 1 .
Ndėrtimi / Rindėrtimi i Sistemeve tė Ujėsjellėsit nė Shqipėri - Lot 1.
Njoftuar Fituesi 719,095,203
Rivitalizimi urban i bulevardit Maliq - Drithas . 189,703,418 Lidhur Kontrata 133,831,303
Reconstruction of Water Supply Systems in Rural Areas in Albania – Lot 2.
Rindėrtimi i sistemeve tė furnizimit me ujė nė zonat rurale nė Shqipėri - Lot 2.
Njoftuar Fituesi 10,249,187.69 Euro
Design and Supervision Gjirokastra System of Museums Municipality of Gjirokastra”, Consulting Services.
Projektimi dhe Mbikėqyrja e Sistemit te Muzeve tė Gjirokastrės, Bashkia e Gjirokastrės ”, Shėrbimet e Kėshillimit.
Njoftuar Fituesi 219,994 Euro
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.12: “Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin: “Rikonstruksion i Unazės Bujqėsore tė Myzeqesė (Segmenti Rrethrrotullim Imesht-Ngurrez, Fier i Ri – Kashtbardh, QerretKadiaj-Saver Lot 1) Bashkia Lushnje”.
2,641,482 Rishpallje me Lidhje Kontrate
Mbikėqyrja punimesh pėr objekte tė financuara nga buxheti i shtetit pėr vitet 2018 – 2019 (Marrėveshje Kuadėr ).
Minikonkurs nr.13: “Mbikqyrja e punimeve tė kryera nė objektin Rikualifikim i Parkut Industrial Kucovė”.
1,945,717 Rishpallje me Lidhje Kontrate
Rikualifikim i Parkut Industrial Kuēove. 180,382,176 Lidhur Kontrata 127,371,394

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data