Open Procurement Albania

Sherbime projektimi pėr projekte te financuara nga Fondi i Zhvillimit te Rajoneve (FZHR), Bashkia Korce.

Qarkun Korēė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Qeveria Shqiptare
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekte me financim tė Qeverisė Shqiptare
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 23.7 miliardė Lekė
Kohėzgjatja: 2014-2019
Financues: Qeveria Shqiptare
Shtrirja gjeografike: Nė 12 Qarqet e Shqipėrisė, 35 bashki
Pėrfitues: 2 milionė banorė
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės tė banorėve nė tė gjithė vendin, rritja e aksesit nė shėbimet bazė, promovimi i turizmit dhe nxitja e sektorit bujqėsor, pėrmes financimit tė projekteve tė mėdha me ndikim rajonal. Investimet janė nė perputhje tė plotė me vizionin e Qeverisė Shqiptare pėr transformimin urban tė qendrave tė qyteteve, infrastrukturės rrugore dhe furnizimit me ujė.

• Infrastrukturė rrugore dhe urbane;
• Furnizim me ujė tė pijshėm;
• Mjedis;
• Rikonstruksion i shkollave;
• Projekte studimore, hapėsinore, tė trashėgimisė kulturore, etj;
• Hartim i projekteve teknike tė gatshme pėr financim pėr Njėsitė e Qeverisjes Vendore;
Objekti i Tenderit Shėrbime projektimi pėr projekte tė financuara nga Fondi i Zhvillimit tė Rajoneve (FZHR), Bashkia Korēė.

Oferta e paraqitur nga Bashkimi i operatorėve 5Erald-G shpk & HP Studio shpk & HMK Consulting shpk me ulje 8% nga vlera e fondit limit tė tenderit dhe e vlerėsuar nė total me 91.41 pikė ėshtė shpallur fituese.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 41,666,666
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike (Marrėveshje Kuadėr)
Lloji i Procedurės Shėrbim konsulence
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 02-02-2016
Sektori Studim Projektim
Nr. i Operatorėve Konkurues 11
Operatorė Konkurues TAULANT SHPK
A & E ENGINEERING sh.p.k
F & S & Invictus
GEOSAT GROUP
GJEOKONSULT & CO
HE & SK 11 11
HMK - Consulting
KLODIODA
P.A.N.G.E.A. Societa Cooperativa & A&I Design
SPHAERA
TEC. CONSULT & ACTI
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ERALD-G SHPK
 • HP Studio SHPK
 • HMK Consulting SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės Sipas termave te references
  Ankesa Ka pasur ankesa.

  Ne daten 22.02.2016 paraqiti ankim shoqeria He & SK SHPK. Ankimit ju kthye pergjigje ne daten 25.02.2016.

  Ne daten 22.02.2016 paraqiti ankim shoqeria TEC Consult SHPK.
  Ankimit ju kthye pergjigje ne daten 25.02.2016.

  Ne daten 25.02.2016 paraqiti ankim shoqeria Pangea SHPK.
  Ankimit ju kthye pergjigje ne daten 29.02.2016.

  Ne daten 26.04.2016 paraqiti ankim shoqeria A&E Engineering SHPK.
  Ankimit ju dha pergjigje ne daten 27.04.2016.
  Nuk ka pasur ankim nė KPP.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike me kryesuese shoqerine F&S SHPK pasi shoqeria Invictus SHPK, pjese e ketij bashkimi,
  a. Nuk ploteson kerkesen pėr kualifikim lidhur me pagesen e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. Kjo shoqeri nuk ka likuiduar detyrimet e energjise elektrike pėr muajin dhjetor 2015, detyrim ky i maturuar diten e tenderit.

  2. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike me kryesuese shoqerine Geosat Group SHPK
  a. Asnje nga kompanite e bashkimit nuk ka piken 3/c-1 te licenses.
  b. Drejtuesi i propozuar i projektit nuk ka realizuar projekte te ngjashem (psh sheshe, rruge urbane, godina, etj) te zbatuar ne te pakten nje shtet te komunitetit europian apo ne nje shtet tjeter te zhvilluar.

  3. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike me kryesuese shoqerine He&Sk 11 SHPK
  a. Asnje nga kompanite e bashkimit nuk disponon piken 8/b te licenses.
  b. Drejtuesi i propozuar i projektit nuk ka realizuar projekte te ngjashem (psh sheshe, rruge urbane, godina, etj) te zbatuar ne te pakten nje shtet te komunitetit europian apo ne nje shtet tjeter te zhvilluar.

  4. Shoqeria Klodioda SHPK
  a. Nuk ploteson kerkesen pėr kualifikim lidhur me pagesen e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. Kjo shoqeri nuk ka likuiduar detyrimet e energjise elektrike pėr muajin dhjetor 2015, detyrim ky i maturuar diten e tenderit.

  5. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike me kryesuese shoqerine P.A.N.G.E.A. Societa Cooperativa Consortile pasi shoqeria A&I Design SHPK, pjese e ketij bashkimi,
  a. Nuk ploteson kerkesen pėr kualifikim lidhur me pagesen e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. Kjo shoqeri nuk ka likuiduar detyrimet e energjise elektrike pėr muajin nentor dhe dhjetor 2015, detyrim ky i maturuar diten e tenderit.

  6. Shoqeria Sphaera SHPK
  a. Nuk nuk disponon piken 3/c-1 te licenses.

  7. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike me kryesuese shoqerine TEC. Consult SHPK pasi shoqeria ACTI SHPK, pjese e ketij bashkimi,
  a. Nuk ploteson kerkesen pėr kualifikim lidhur me pagesen e detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri. Kjo shoqeri nuk ka likuiduar detyrimet e energjise elektrike pėr muajin dhjetor 2015, detyrim ky i maturuar diten e tenderit.

  8. Shoqeria Gjeokonsult & Co SHPK
  a. Drejtuesi i propozuar i projektit nuk ka realizuar projekte te ngjashem (psh sheshe, rruge urbane, godina, etj) te zbatuar ne te pakten nje shtet te komunitetit europian apo ne nje shtet tjeter te zhvilluar.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ERALD-G SHPK
  Publikimi nė Buletin Kontrata tė lidhura nė bazė tė Marrėveshjes Kuadėr
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.03 - Dt.25-01-2016
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.19 - Dt.16-05-2016
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data