Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i Unazes Bujqesore te Myzeqese (Segmentet Rrethrrotullim - Imesht- Ngurrez, Fier i Ri - Kashtbardh, Qerret - Kadiaj –Saver Loti 1).

Qarkun Fier
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i Unazes Bujqesore te Myzeqese (Segmentet Rrethrrotullim - Imesht- Ngurrez, Fier i Ri - Kashtbardh, Qerret - Kadiaj –Saver Loti 1).

Fondi limit: 609.859.941 (gjashtėqind e nėntė milion e tetėqind e pesėdhjetė e nėntė mijė e nėntėqind e dyzet e njė) lekė pa tvsh.
Fondi i akorduar pėr vitin 2018 ėshtė 122.883.666 lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2019.
Burimi i financimit: Buxheti i Shtetit.
Nr. Reference REF-73788-06-06-2018
Kodi CPV
45000000-7 Construction work.
Vlera / Fondi Limit 609,859,941
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 12-10-2018
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 12-10-2018
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 12-11-2018
Sektori Tė tjera
Nr. i Operatorėve Konkurues 12
Operatorė Konkurues SMO UNION SHPK & SHKELQIMI 07 SHPK
GPG SHPK
DELTA LAVORI SHPK & COMPANY RIVIERA 2008 SHPK & AGRI CONSTRUKSION SHPK
BESTA SHPK & ARKONSTUDIO SHPK & VARAKU E SHPK
BE S SHPK & 2T SHPK
VELLEZERIT HYSA SHPK
B 93 SHPK & BOSHNJAKU B SHPK & STERKAJ SHPK & RIVIERA SHPK
ALBA KONSTRUKSION SHPK
CURRI SHPK
4AM SHPK
SALILLARI SHPK
FILIPETTI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • S.M.O.UNION
 • SHKELQIMI 07 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 348,710,431
  Data e shpalljes sė fituesit 05-12-2018
  Data e lidhjes sė kontratės 13-12-2018
  Vlera e Kontratės me TVSH 418,452,517
  Kohėzgjatja e Kontratės 18 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:

  1. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike B 93 SHPK (34%), Sterkaj SHPK (26%), Riviera SHPK (23%) dhe Boshnjaku B SHPK (17%) pasi:
  • Shoqeria Riviera shpk nuk ploteson kerkesen 2.3.4 per kualifikim lidhur me stafin pasi ka marre persiper te kryeje punime ne shtresa asfaltobetoni dhe nuk ka te punesuar ing ndertimi me profilin transport. Gjithashtu ka marre persiper te kryeje punime ne veprat e artit dhe strukturat dhe nuk ka te punesuar ing strukturash.

  2. Operatori Ekonomik Alba Konstruksion SHPK pasi:
  • Nuk ploteson kerkesen 2.3.9 per kualifikim lidhur me disponimin e mjeteve pasi per te tre ekskavatoret me goma te deklaruar ne tender nuk ka paraqitur lejen e qarkullimit ēertifikaten e kontrollit teknik; vertetimin e pageses per taksat vjetore dhe siguracionin.

  3. Operatori Ekonomik Filippetti SPA pasi:
  • Nuk ka paraqitur dokumentacion per kualifikim.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr S.M.O.UNION
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr SHKELQIMI 07 SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.41 - Dt.15-10-2018
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.49 - Dt.11-12-2018
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.51 - Dt.24-12-2018

  Rikonstruksioni i Unazės Bujqėsore tė Myzeqesė (Segmentet Rrethrrotullim - Imėsht- Ngurrėz, Fier i Ri - Kashtbardh, Qerret - Kadiaj Saver Loti 1).

  Qarkun Fier
  Kredia Nr
  Burimi i Kredisė/Financuar nga:
  Vlera e Kredisė sipas Monedhės
  Titulli i Projektit
  Pėrshkrim i Projektit
  Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i Unazės Bujqėsore tė Myzeqesė (Segmentet Rrethrrotullim - Imėsht- Ngurrėz, Fier i Ri - Kashtbardh, Qerret - Kadiaj Saver Loti 1).
  Fondi i akorduar pėr vitin 2018 ėshtė 122.883.666 lekė pa tvsh.
  Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2019.
  Nr. Reference REF-73788-06-06-2018
  Kodi CPV
  45000000-7 - Punė ndėrtimi
  Vlera / Fondi Limit 609,859,941
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 07-06-2018
  Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 07-06-2018
  Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 15-07-2018
  Sektori Tė tjera
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 18 muaj
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime Pėr kėtė procedurė prokurimi ėshtė shtyrė njė afati pėr dorėzimin e dokumentave dhe janė ndryshuar kriteret e kualifikimit (referim sipas shtojcės 1).
  Afati fillestar ka qėnė nė datėn 09-07-2018.
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr S.M.O.UNION
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr SHKELQIMI 07 SHPK
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.26 - Dt.02-07-2018
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Anulimi i Tenderit Nr.41 - Dt.15-10-2018
  Shtojca Nr 1 Nr.41 - Dt.15-10-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data