Open Procurement Albania

Construction of Vlora bypass road - Peshkėpi - Gjorm , Vlora Region.
Ndėrtim i rrugės bypass i Vlorės – Peshkėpi – Gjorm , Qarku Vlorė

Qarkun Vlorė
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Fondi Kuwaitian/ Fondi Saudit / Qeveria Shqiptare
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Rikonstruksioni i rrugės sė Lumit tė Vlorės
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 81.8 milionė USD
Kohėzgjatja: 2017 – 2022
Financues: Fondi Kuvajtian me 40.8 milionė USD, Fondi Saudit me 30 milionė USD dhe Qeveria Shqiptare me 11 milionė USD.
Shtrirja gjeografike: Qarku Vlorė, Lugina e Lumit tė Vlorės, 3 bashki (Vlorė, Selenicė, Himarė);
Pėrfitues: 129 mijė
Objektivi i Projektit: Projekti parashikon ti japė zgjidhje tė qėndrueshme infrastrukturės publike nė zonėn e Bregdetit tė Jugut, specifikisht nė zonėn e Lumit tė Vlorės, duke kontribuar nė pėrmirėsimin e kushteve tė jetesės pėr banorėt dhe ridimensionim e sektorit tė turizmit si njė nga shtyllat kryesore tė ekonomisė lokale dhe rajonale. Projekti do tė mundėsojė lidhjen e dy rrugėve nacionale (SH4-SH8) dhe pėrfshin edhe njė degėzim qė mundėson lidhjen me qytetin e Vlorės.
Objekti i Tenderit Construction of Vlora bypass road - Peshkėpi - Gjorm , Vlora Region.
Ndėrtim i rrugės bypass i Vlorės – Peshkėpi – Gjorm , Qarku Vlorė
Nr. Reference CWC/ICB/2016/1
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 2,881,257,885
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Tender Ndėrkombėtar
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Sektori Infrastrukturė Rrugė
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues Avtomagistrali – Tcherno More
Operator Ekonomik Kontraktues
 • AVTOMAGISTRALI-TCHERNO MORE
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,669,014,765
  Data e shpalljes sė fituesit
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH 2,002,817,718
  Kohėzgjatja e Kontratės 2 vjet punime + 1vit garanci
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Viti i lidhjes sė kontratės ėshtė 2017.

  Kur ben kerkimin ne Transaksione thesari per kete kompani gjejme te dhena per 4 transaksione te kryera ne vitin 2018 ( AVTOMAGISTRALI-TCHERNOMORE ).
  Nga te dhenat e grumbulluara aty gjejme qe kontrata ka referencen CWC/ICB/2016/1 .
  Nga nje kerkim i thjeshte ne Google rezulton qe kjo reference lidhet me faqen zyrtare te FSHZH, por dokumenti nuk ekziston, eshte i hequr nga faqja ( Rezultati i kerkimit eshte vendosur ne dokumentin me poshte ).
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Te dhena online lidhur me tenderin me reference CWC/ICB/2016

  Dokument zyrtar nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit: "Kthim pėrgjigje tė kėrkesės pėr informim".

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data