Open Procurement Albania

Rikualifikim i Parkut Industrial Kuēove.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Berat
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikualifikim i Parkut Industrial Kuēove.
Fondi limit 180.382.176 (njėqind e tetėdhjetė milion e treqind e tetėdhjetė e dy mijė e njėqind e shtatėdhjetė e gjashtė) lekė pa tvsh. Fondi i akorduar pėr vitin 2018 ėshtė 36.076.435 lekė pa tvsh. Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2019.
Nr. Reference REF-90406-10-18-2018
Kodi CPV
45000000-7 Construction work.
Vlera / Fondi Limit 180,382,176
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-10-2018
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 19-10-2018
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 19-11-2018
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 14
Operatorė Konkurues BEAN SHPK
B 93 SHPK & RIVIERA SHPK
BESTA SHPK & ED KONSTRUKSION SHPK
G.P.G. COMPANY SHPK
4 AM SHPK
AURORA KONSTRUKSION SHPK & BE IS SHPK
ARIFAJ SHPK
VELLEZERIT HYSA SHPK
KTHELLA SHPK
KUPA SHPK & LIQENI VII SHPK
SALILLARI SHPK SHPK
MELA SHPK & ALBSHPRES SHPK
SHANSI INVEST SHPK & LALA SHPK
KEVIN CONSTRUKSION SHPK SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BESTA
 • 90%
 • ED KONSTRUKSION
 • 10%
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 127,371,394
  Data e shpalljes sė fituesit 17-12-2018
  Data e lidhjes sė kontratės 18-12-2018
  Vlera e Kontratės me TVSH 152,845,673
  Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė s'kualifikuar:

  1. Operatori Ekonomik Bean SHPK pasi:
  • Nuk plotėson kėrkesėn pėr kualifikim lidhur me shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri, pasi nuk ka paraqitur vėrtetimin pėrkatės.
  • Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.1 pėr kualifikim lidhur me punėt e ngjashme, pasi pėr dy punėt e deklaruara nuk ka paraqitur faturat tatimore ne pėrputhje me kėrkesėn pėr kualifikim.
  • Nuk plotėson kėrkesėn 2.3.2 pėr kualifikim lidhur me numrin e te punėsuarve, pasi nuk ka paraqitur vėrtetimin e kėrkuar tė lėshuar nga Administrata Tatimore.

  2. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike B 93 SHPK (60%) dhe Riviera SHPK (40%) pasi:
  • Shoqėria Riviera SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.2.2 pėr kualifikim ku citohet: Operatori Ekonomik duhet te ketė njė aktivitet pozitiv (te mos ketė dale me humbje) te qėndrueshėm gjate tre viteve 2015, 2016 dhe 2017. Pėr te vėrtetuar plotėsimin e kėtij kushti Operatori Ekonomik duhet te paraqesė kopje tė bilanceve tė kėtyre tre viteve, tė paraqitur pranė autoritetit pėrkatėse, te shoqėruara nga akt ekspertiza e kryer nga Eksperti kontabėl i autorizuar pasi ėshtė me humbje ne vitin 2017 ne shumen 12.749.241 leke.
  • Shoqėria B 93 SHPK nuk plotėson kėrkesėn 2.3.4 pėr kualifikim lidhur me stafin inxhinierik, pasi nuk ka paraqitur dokumentacion pėr punėsimin e njė inxhinieri elektrik te pa angazhuar.

  3. Operatori Ekonomik Kevin Construksion SHPK pasi:
  Nuk ka paraqitur dokumentacion pėr kualifikim.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr BESTA
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ED KONSTRUKSION
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.42 - Dt.22-10-2018
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data