Open Procurement Albania

Ndertim i ures se Zeze dhe mbrojtje nga permbytjet te qytetit Fushe Kruje.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Durrės
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Ndertim i ures se Zeze dhe mbrojtje nga permbytjet te qytetit Fushe Kruje.

Fondi limit: 384.683.580 (treqind e tetėdhjetė e katėr milion e gjashtėqind e tetėdhjetė e tre mijė e pesėqind e tetėdhjetė) lekė pa tvsh.
Fondi i akorduar pėr vitin 2018 ėshtė 76.837.887 lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2019.
Nr. Reference REF-96102-11-27-2018
Kodi CPV
45000000-7 Construction work.
Vlera / Fondi Limit 384,683,580
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-12-2018
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 05-12-2018
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 04-01-2019
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues DELTA LAVORI SPA & COMPANY RIVIERA 2008 SHPK & AGRI CONSTRUKSION SHPK
VELLEZERIT HYSA SHPK
BAMI SHPK
GJOKA KONSTRUKSION SHPK
4AM SHPK
LALA SHPK & SHANSI INVEST SHPK
CURRI SHPK
KEVIN CONSTRUKSION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BAMI 
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 368,248,045
  Data e shpalljes sė fituesit 06-02-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 11-02-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 441,897,654
  Kohėzgjatja e Kontratės 14 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Afatet e ankimimit kane perfunduar dhe per proceduren nuk jane paraqitur ankesa.
  Jane skualifikuar:

  1. Shoqeria Vellezerit Hysa shpk pasi:
  • Nuk ploteson kerkesen 2.3.3 per kualifikim lidhur me deklarimin e mosangazhimit te stafit pasi ne deklarate nuk shprehet se punonjesit jane te pa angazhuar ne pune te tjera ne proces, por do te jene te pa angazhuar . Duke qene se nga tabela e puneve qe kjo shoqeri ka deklaruar se ka ne proces rezulton se ka ne proces kater pune me vlera te konsiderueshme, rezulton se stafi i kesaj shoqerie eshte i angazhuar dhe nuk ploteson kerkesen per kualifikim.
  • Nuk ploteson kerkesen 2.3.10 per kualifikim lidhur me deklarimin e mosangazhimit te mjeteve dhe paisjeve pasi ne deklarate nuk shprehet se mjetet jane te pa angazhuar ne pune te tjera ne proces, por do te jene te pa angazhuar . Duke qene se nga tabela e puneve qe kjo shoqeri ka deklaruar se ka ne proces rezulton se ka ne proces kater pune me vlera te konsiderueshme, rezulton se mjetet e kesaj shoqerie jane te angazhuara dhe, ne kete menyre, nuk ploteson kerkesen per kualifikim.

  2. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Lala shpk (42.09%) dhe Shansi Invest shpk (57.91%) :
  • Shoqeria Shansi Invest shpk nuk ploteson kerkesen 2.3.4 per kualifikim lidhur me stafin pasi ka marre persiper punime ne strukturat e betonit te ures dhe nuk ka te punesuar ing ndertimi me profilin struktura, sic kerkohet ne kerkesat per kualifikim.

  3. Shoqeria Kevin Construksion shpk :
  Nuk ka paraqitur asnje dokumentacion per kualifikim.

  4. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike "Delta Lavori" Spa (66,87%) & "Company Riviera 2008" Shpk (17,37%) & "Agri Construksion" Shpk (15,75%):
  Nuk paraqiti argumentime per oferten anomalisht te ulet te paraqitur ne tender.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr BAMI 
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.49 - Dt.11-12-2018
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.06 - Dt.11-02-2019
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.07 - Dt.18-02-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data