Open Procurement Albania

Rikonstruksion i rrugės Aksi Nacional –Luftinjė (faza e parė –Rruga e Izvorit).

Qarkun Gjirokaster
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i rrugės Aksi Nacional –Luftinjė (faza e parė –Rruga e Izvorit).

Fondi limit: 193.696.011 (njėqind e nėntėdhjetė e tre milion e gjashtėqind e nėntėdhjetė e gjashtė mijė e njėmbėdhjetė) lekė pa tvsh.
Fondi i parashikuar nė buxhetin e vitit 2019 ėshtė 116.217.607 lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2020.
Nr. Reference REF-00509-12-20-2018
Kodi CPV
45000000-7 Construction work.
Vlera / Fondi Limit 193,696,011
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 21-12-2018
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 21-12-2018
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 21-01-2019
Sektori Infrastrukturė Rrugė
Nr. i Operatorėve Konkurues 13
Operatorė Konkurues GPG COMPANY SHPK
SALILLARI SHPK
GRAND KONSTRUKSION M SHPK & SHKELQIMI 07 SHPK
KACDEDJA SHPK & EVEREST SHPK
DENIS 05 SHPK & ERAL CONSTRUCTION COMPANY SHPK
AGI KONS SHPK & BE-IS SHPK
VAGALAT SHPK & NIEM SHPK
4AM SHPK
B 93 SHPK & B 93II SHPK & ARKONSTUDIO SHPK
DELTA LAVORI SPA & COMPANY RIVIERA 2008 SHPK & AGRI CONSTRUKSION SHPK
SIRETA 2F SHPK & ARTYKA II SHPK
CURRI SHPK
SENKA SHPK & PALI SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • G.P.G. COMPANY
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 109,603,326
  Data e shpalljes sė fituesit 06-02-2019
  Data e lidhjes sė kontratės 13-02-2019
  Vlera e Kontratės me TVSH 131,523,992
  Kohėzgjatja e Kontratės 8.5 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:

  1. Shoqeria Salillari SHPK :
  • Nuk ploteson kerkesen 2.3.9 dhe 2.3.10 per kualifikim lidhur me disponimin e mjeteve dhe paisjeve, pasi nuk disponon mjetin Mikser Rrotullues (Rotary Mixer) .
  Ne vend te paisjes se kerkuar ne specifikimet teknike per kete qellim, kjo shoqeri ka paraqitur nje paisje per gerryerjen e asfaltit e cila nuk ka asgje te perbashket me mjetin e kerkuar.

  2. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Grand Konstruksion M SHPK (27,4%) dhe Shkelqimi 07 SHPK (72,6%) :
  • Nuk ploteson kerkesen 2.3.9 dhe 2.3.10 per kualifikim lidhur me disponimin e mjeteve dhe paisjeve, pasi nuk disponon mjetin Mikser Rrotullues (Rotary Mixer) .
  Per kete mjet nuk ka paraqitur asnje dokumentacion, por ka paraqitur nje liste mjetesh qe disponohen nga shoqeria italiane Panways srl, me seli ne Itali, dhe jane ne dispozicion per qira.
  Ky dokument nuk eshte i mjaftueshem, referuar kerkesave te tenderit.


  3. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Kacdedja SHPK (63%) dhe Everest SHPK (37%) :
  • Nuk ploteson kerkesen 2.3.9 dhe 2.3.10 per kualifikim lidhur me disponimin e mjeteve dhe paisjeve, pasi nuk disponon mjetin Mikser Rrotullues (Rotary Mixer) .

  4. Shoqeria Curri SHPK :
  • Nuk ploteson kerkesen 2.3.9 dhe 2.3.10 per kualifikim lidhur me disponimin e mjeteve dhe paisjeve, pasi nuk disponon mjetin Mikser Rrotullues (Rotary Mixer) .

  5. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Senka SHPK (92,2%) dhe Pali SHPK (7,8%) :
  Nuk ploteson kerkesen 2.3.9 dhe 2.3.10 per kualifikim lidhur me disponimin e mjeteve dhe paisjeve, pasi nuk disponon mjetin Mikser Rrotullues (Rotary Mixer) .

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr G.P.G. COMPANY
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nr.51 - Dt.24-12-2018
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.06 - Dt.11-02-2019
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.07 - Dt.18-02-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data