Open Procurement Albania

Supervision Services for Civil Works in Albanian Alps area and Vlora region .
Shėrbimet e Mbikėqyrjes pėr Punėt Civile nė Alpet Shqiptare dhe ne Vlorė.

Qarkun Shkoder-Kukes-Vlore
Kredia Nr ALB – LD 1853
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Banka pėr Zhvillim e Kėshillit tė Evropės (CEB)/ Korniza e Investimeve pėr Ballkanin Perėndim (WBIF)
Vlera e Kredisė sipas Monedhės 36.7 milionė Euro
Titulli i Projektit Punėt nė Komunitet IV – “Zhvillimi i Alpeve Shqiptare dhe Zonės Bregdetare”
Pėrshkrim i Projektit Projekti me vlerė 36.7 milionė Euro bashkėfinancohet nga Banka pėr Zhvillim e Kėshillit tė Europės (CEB), Qeveria Shqiptare dhe NJQV-tė pėrfituese, WBIF.
Burimet e financimit pėrfshijnė:
• 28.7 milionė euro kredi nga CEB,
• 1 milion Euro grant nga CEB Social Dividend Account (SDA),
• njė kontribut 6 milionė Euro nga Qeveria e Shqipėrisė dhe NJQV pėrfituese,
• 1 milion euro grant nga WBIF pėr Masterplanin e Alpeve.

Parashikohet qė dy tė tretat e kostos sė Programit do tė investohen nė zonėn bregdetare tė Jugut dhe njė e treta nė zonėn e Alpeve Shqiptare.
Marrėveshja midis Qeverisė Shqiptare dhe CEB pėr kėtė projekt ėshtė firmosur nė datė 21 Maj, 2015 dhe ėshtė ratifikuar nga Parlamenti nė datė 2 Korrik 2015. Projekti, sipas marrėveshjes, ka filluar nga puna nė tremujorin e fundit tė vitit 2015 dhe parashikohet tė pėrfundojė nė shtator 2019.

Objektivi i projektit
Objektivi i projektit Punėt nė Komunitet IV – “Zhvillimi i Alpeve Shqiptare dhe Zonės Bregdetare” ėshtė tė nxisė zhvillimin e qėndrueshėm social-ekonomik nė komunitetet me potencial tė lartė turistik, nėpėrmjet pėrmirėsimit tė infrastrukturės sė integruar publike duke respektuar ambientin dhe ruajtur trashėgiminė kulturore dhe historike.

Komponentėt e projektit janė:
– investime nė infrastrukturėn dhe shėrbimet lokale publike (rikualifikim urban e rrugė, ujėsjellės-kanalizime, menaxhim i mbetjeve urbane, etj);
– asistencė teknike & ngritje kapacitetesh (studime fizibiliteti, pėrgatitje strategjish lokale, hartim projektesh, trajnime).
Projekti mund tė kontribuojė nė mėnyrė indirekte nė:
(i) zvogėlimin e papunėsisė dhe nėnpunėsimit nė zonė nėpėrmjet krijimit tė vendeve tė reja dhe intensifikimit tė aktiviteteve ekonomike ekzistuese;
(ii) reduktimin e numrit tė familjeve qė jetojnė nėn nivelin e varfėrisė dhe
(iii) pėrmirėsimin e cilėsisė sė shėrbimeve bazė dhe, si efekt anėsor, mund tė ēojė nė ofertat turistike tė zgjeruara, zgjatje tė kohės sė qėndrimit dhe rritje tė shpenzimeve tė vizitorėve.
Objekti i Tenderit Supervision Services for Civil Works in Albanian Alps area and Vlora region .
Shėrbimet e Mbikėqyrjes pėr Punėt Civile nė Alpet Shqiptare dhe ne Vlorė.

The duration and summary scope of thecontract: The overallenvisaged period of implementation of the project is 10 months. One of theproject objectives is the urban requalification of the territory in AlbanianAlps area and Vlora region. The Consultant will supervise civilworks that will be carried out in the frame of this project, includingmonitoring, inspection and reporting activities.
Nr. Reference REF No: CWPIV/CS/RP/2018/26
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit 7,324,000
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Tender Ndėrkombėtar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 19-18-2018
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 19-18-2018
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues C.E.C Group SHPK
HE & SK 11 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HE & SK 11
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6,800,000
  Data e shpalljes sė fituesit 17-12-2018
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 10 muaj
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe skualifikime.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime The procurement of the services will be subject to the Council of Europe Development Bank’s Guidelines for Procurement of Supplies, Works and Services, September 2011, and will be open to consultants from any country.
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr HE & SK 11
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nderkombetar

  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Tenderi Nderkombetar

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data