Open Procurement Albania

Design and Supervision Gjirokastra System of Museums Municipality of Gjirokastra , Consulting Services.
Projektimi dhe Mbikėqyrja e Sistemit te Muzeve tė Gjirokastrės, Bashkia e Gjirokastrės , Shėrbimet e Kėshillimit.

Qarkun Gjirokaster
Kredia Nr 8656- ALB
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Banka Botėrore
Vlera e Kredisė sipas Monedhės 63.8 milionė Euro
Titulli i Projektit Projekti pėr Zhvillim tė Integruar Urban dhe Turizmin.
Project for Integrated Urban and Tourism Development (PIUTD)
Pėrshkrim i Projektit Buxheti: 63.8 milionė Euro
Kohėzgjatja: 2017 – 2022
Financues: Banka Botėrore
Shtrirja gjeografike: 3 qarqe (Vlorė, Berat, Gjirokastėr); 4 bashki (Sarandė, Gjirokastėr, Berat, Pėrmet) dhe korridori turistik qė kalon nė kėtė rajon.
Pėrfitues: 84 mijė banorė dhe rreth 300 mijė turistė.
Objektivi i Projektit: Pėrmirėsimi i infrastrukturės urbane, nxitja e turizmit dhe forcimi i kapaciteteve institucionale pėr tė mbėshtetur turizmin dhe zhvillimin e ekonomisė lokale nė zonat e pėrzgjedhura nė jug tė Shqipėrisė.

Komponenti 1.
Projektimi urban dhe pėrmirėsimi i infrastrukturės

Financon hartimin e projekteve pėr zbatimin e projektimit urban dhe pėrmirėsime tė infrastruktures bashkiake nė katėr qendrat urbane: Saranda, Gjirokastra, Berati dhe Permeti. Investimet nė kėto bashki tė pėrzgjedhura do tė pėrfshijnė rehabilitimin e:
• hapėsirave publike (psh, parqe, sheshe, pedonale);
• rrjet rrugor, nyje inter-modale dhe infrastruktura shoqėruese (p.sh , trotuaret, kryqėzimet rrugore, ndriēimet rrugore, korsitė e biēikletave, stacionet e autobusėve);
• restaurimin e ndėrtesave tė pėrzgjedhura tė trashėgimisė dhe pėrmirėsimin e fasadave tė ndėrtesave tė zgjedhura dhe;
• pėrmirėsimin e zonave turistike (p.sh. rrugėt hyrėse, qendrat e vizitorėve, vendparkimet, sinjalistika turistike).
• rehabilitimi i rrjetit tė ujėsjellės-kanalizimeve do tė mbėshtetet rast pas rasti.

Ky komponent do tė financojė gjithashtu pėrgatitjen e projekteve urbane, studimeve tė fizibilitetit, projekteve inxhinierike, dhe supervizimin e projekteve ndėrtimore; Infrastruktura nėntokėsore do tė pėrfshihet si pjesė e pėrmirėsimit tė rrjetit rrugor, kur tė jetė e nevojshme.

Komponenti 2. Pėrmirėsimi i siteve turistike

Financon investime qė kanė pėr qėllim pėrmirėsimin e siteve turistike qė do tė pėrzgjidhen pėrgjatė korridorit turistik nė Shqipėrinė e Jugut. Investimet do pėrfshijnė restaurimin e objekteve tė trashėgimisė dhe aseteve kulturore, pėrmirėsimin e infrastrukturės mbėshtetėse. Ky komponent do tė financojė gjithashtu pėrgatitjen e studimeve tė fizibilitetit, planet e menaxhimit tė siteve, projektet inxhinierike dhe supervizimin e projekteve ndėrtimore.

Komponenti 3. Tregu i turizmit dhe zhvillimi i produkteve

Ky komponent do tė financojė aktivitetet pėr ngritjen e kapaciteteve pėr tė pėrmirėsuar menaxhimin bashkiak dhe zhvillimin ekonomik lokal tė bazuar nė turizėm.
Objekti i Tenderit Design and Supervision Gjirokastra System of Museums Municipality of Gjirokastra , Consulting Services.
Projektimi dhe Mbikėqyrja e Sistemit te Muzeve tė Gjirokastrės, Bashkia e Gjirokastrės , Shėrbimet e Kėshillimit.
Nr. Reference REF No: AL-ADF-15556-CS-CQS
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Tender Ndėrkombėtar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 10-09-2018
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 10-09-2018
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 02-10-2018
Sektori Mbikėqyrje Punimesh
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Casanova Hernandez Architects & Cultural Heritage without borders
ARS Proggeti & s.r.l. & 3TI Proggeti s.p.a. & Studio B & L SHPK
Infocus Consultancy & Reinadecorazones & Lord Cultural Resources
Planarch s.r.l. & Infraplan SHPK & Archistudio SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Cultural Heritage without borders
 • Casanova + Hernandez architects Dega Shqiptare
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 219,994 Euro
  Data e shpalljes sė fituesit 03-01-2019
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės Design Services should be performed within 9 months period, and the level of inputs required is 25 man/months. The firm will be contracted for the design phase under a lump sum contract.
  Supervision Services should be performed within 13 months period , and the level of inputs required is 21 man/months. The firm will be contracted for the supervision phase under a time base contract.
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa dhe skualifikime.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime The selection method to be applied is Consultant Qualifications (CQ), in accordance with the procedures set out by the World Bank’s Guidelines Selection and Employment of Consultants under IBRD Loans and IDA Credits & Grants by World Bank Borrowers (January 2011, revised July 2014) .
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nderkombetar

  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Tenderi Nderkombetar

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data