Open Procurement Albania

Rikonstruksioni i rrugės Agim – Babunje, Bashkia Divjakė.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit. Kusht: fituesi nuk ėshtė operatori me ofertėn mė tė ulėt.

Qarkun Fier
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Rikonstruksioni i rrugės Agim – Babunje, Bashkia Divjakė.
Fondi i akorduar pėr vitin 2018 ėshtė 31,418,094 lekė pa tvsh.
Pjesa e mbetur ėshtė parashikuar pėr vitin 2019.
Nr. Reference REF-75000-06-15-2018
Kodi CPV
45000000-7 - Punė ndėrtimi
Vlera / Fondi Limit 155,489,410
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-06-2018
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 18-06-2018
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 19-07-2018
Sektori Infrastrukturė Urbane
Nr. i Operatorėve Konkurues 21
Operatorė Konkurues COMPANY RIVIERA 2008 SHPK
MELA SHPK & ALBSHPRESA SHPK
AGBES CONSTRUKSION SHPK
SHKELQIMI 07 SHPK
BIBA X SHPK & SHANSI INVEST SHPK
XH&M SHPK & BEQIRI SHPK
GPG COMPANY SHPK
K AAV SHPK
AL ASFALT SHPK
B93II SHPK & B93 SHPK
GLAVENICA SHPK & RIVIERA SHPK
CAUSHI SHPK
STERKAJ SHPK
KUPA SHPK & LIQENI VII SHPK
BAJRAMI N SHPK
RSM COMPANY SHPK & XHAST SHPK
BE IS SHPK
BAMI SHPK
TT BETON & ZDRAVO SHPK
VICTORIA INVEST SHPK
GJOKA KONSTRUKSION SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ALB SHPRESA
 • MELA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 95,000,000
  Data e shpalljes sė fituesit 20-11-2018
  Data e lidhjes sė kontratės 22-11-2018
  Vlera e Kontratės me TVSH 114,000,000
  Kohėzgjatja e Kontratės 8 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  • Operatori Ekonomik Company Riviera 2008 shpk paraqiti ankim ne daten 03.08.2018.
  Pergjigja u kthye ne daten 08.08.2018.
  • Bashkimi i operatoreve ekonomike Mela shpk & Albshpresa shpk paraqiti ankim ne daten 14.08.2018.
  Pergjigja u kthye ne daten 21.08.2018.
  • Operatori Ekonomik Company Riviera 2008 shpk paraqiti ankim ne daten 24.08.2018.
  Pergjigja u kthye ne daten 24.08.2018.
  • Ne daten 03.09.2018 shoqeria Company Riviera 2008 shpk paraqiti ankese ne Komisionin e Prokurimit Publik.
  Ne daten 19.11.2018, me vendimin Nr. 786/2018, Komisioni i Prokurimit Publik ka vendosur te mos pranoje ankimin e shoqerise Company Riviera 2008 shpk.

  Jane skualifikuar:
  1. Operatori Ekonomik Company Riviera 2008 shpk pasi:
  Ka paraqitur oferte anomalisht te ulet dhe nuk ka arritur ta argumentoje ate.

  2. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike Xh&M shpk (55%) dhe Beqiri shpk (45%) pasi:
  • Shoqeria Xh&M shpk nuk ploteson kerkesen 2.2.3 per kualifikim lidhur me detyrimet e taksave dhe tarifave vendore, pasi nuk ka paraqitur dokumentacion per shlyerjen e detyrimeve vendore per vitin 2017.
  • Shoqeria Xh&M shpk nuk ploteson kerkesen 2.3.2 lidhur me numrin e nevojshem te punonjesve, pasi sipas perqindjes se punes qe ka marre persiper ne marreveshjen e bashkepunimit duhet te kete 45 punonjes, nderkohe qe ka me pak se 34.

  3. Operatori Ekonomik K-AAV shpk pasi:
  • Nuk ploteson kerkesen 2.3.8 per kualifikim lidhur me disponimin e mjeteve dhe paisjeve pasi, referuar deklaratės mbi disponueshmėrinė e mjeteve sipas Shtojcės 10, nuk ka asnje ekskavator me zinxhire, ekskavatore me goma, eskavator me krah te gjate mbi 18 m, etj.
  • Nuk ploteson kerkesen 2.2.1 per kualifikim lidhur me xhiron e realizuar ne tre vitet e fundit, pasi xhiron mesatare e ka 4.442.030 leke, shume me e ulet se xhiro e kerkuar prej 62.195.764 lekesh.
  4. Bashkimi i Operatoreve Ekonomike B 93II shpk (16%) dhe B 93 shpk (84%) pasi: •Shoqeria B 93II shpk nuk ploteson kerkesen 2.3.4 per kualifikim lidhur me punesimin e inxhiniereve, pasi ka marre persiper punime per kanalizimet e ujrave te shiut, dhe nuk ka inxhinier hidroteknik.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Specifikime Teknike
  Dokumente Standarde Tenderi (DST) Draft Kontrata
  Vendim i Komisionit tė Prokurimit Publik (KPP)
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Nr.47 - Dt.26-11-2018
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate Nr.47 - Dt.26-11-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data