Open Procurement Albania

Construction/Reconstruction of Water Supply Systems in Rural Areas in Albania – Lot 3 in the Municipalities of Vlore, Himare, Lushnje and Ura Vajgurore.
Ndėrtimi / Rindėrtimi i Sistemeve tė Ujėsjellėsit nė Zonat Rurale tė Shqipėrise - Loti 3 nė Bashkitė Vlorė, Himare, Lushnje dhe Ura Vajgurore.

Qarkun Vlore-Fier-Berat
Kredia Nr BMZ ID 2011 66 370; 2020 61 133
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Banka Gjermane pėr Zhvillim (KfW)
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Projekti i Furnizimit me Ujė tė Zonave Rurale (FUZR) III, vijim i FUZR I & II.
Pėrshkrim i Projektit Furnizimi me Ujė i Zonave Rurale ėshtė njė Program i bashkėfinancuar nga Qeveria Shqiptare, Banka Gjermane pėr Zhvillim, KfW, dhe Bashkimi Europian. Qė nga fillimi i kėtij bashkėpunimi ekonomik dhe deri mė sot Qeveria Federale Gjermane ka dhėnė njė mbėshtetje qė kap njė vlerė prej mė shumė se 1 miliard euro.
Objektivi: Pėrmirėsimi i kushteve tė jetesės sė banorėve nė zonat rurale dhe mbėshtetja e zhvillimit ekonomik tė kėtyre zonave nėpėrmjet pėrmirėsimit tė furnizimit me ujė tė pijshėm tė kėtyre zonave.
Pėrfituesit: 75,000 banorė
Financuesit: : 39.97 Milionė Euro
Banka Gjermane pėr Zhvillim (KfW) me 25.5 milionė euro, Bashkimi Europian pėrmes IPA 2013 me 9.8 milionė Euro si dhe Qeveria Shqiptare me 4 milionė Euro. Gjithashtu pėr zbatimin e kėtij Programi ėshtė siguruar njė financim nga WBIF nė shumėn 670,000 euro, e cila do tė pėrdoret pėr hartimin e fizibiliteteve sociale dhe teknike nė kuadėr tė FUZR III.
Shtrirja Gjeografike: Ky program do tė ketė shtrirje nė zonat rurale nė tė gjithė vendin.
Kohėzgjatja: Programi ka filluar nė fillim tė vitit 2015 dhe do tė zgjasė 5 vjet deri nė vitin 2019.
Komponentet kryesore tė programit tė ujėsjellėsave rural-III
1. Pėrgatitja e Studimit tė Fizibilitetit mbėshtetur mbi nevojat e pėrfituesve
2. Projektimi i skemave tė ujit sipas standardeve Europiane
3. Ndėrtimi i infrastrukturės sė ujėsjellėsit si dhe masat emergjente pėr kanalizimin e ujrave tė zeza;
4. Trajnimi i stafit teknik dhe personelit financiar pėr funksionimin dhe mirėmbajtjen e ujėsjellėsit;
5. Monitorimi i aktiviteteve tė funksionimit dhe tė mirėmbajtjes dy vjet mbas pėrfundimit tė punimeve
Objekti i Tenderit Construction/Reconstruction of Water Supply Systems in Rural Areas in Albania – Lot 3 in the Municipalities of Vlore, Himare, Lushnje and Ura Vajgurore.
Ndėrtimi / Rindėrtimi i Sistemeve tė Ujėsjellėsit nė Zonat Rurale tė Shqipėrise - Loti 3 nė Bashkitė Vlorė, Himare, Lushnje dhe Ura Vajgurore.
Nr. Reference
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Tender Ndėrkombėtar
Statusi i Tenderit Shpallur Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 22-02-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 22-02-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 08-04-2019
Sektori Infrastrukturė Ujėsjellės Kanalizime
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
Oferta fituese Lekė pa TVSH
Data e shpalljes sė fituesit
Data e lidhjes sė kontratės
Vlera e Kontratės me TVSH
Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
Ankesa
Arsyeja e Anulimit
Shėnime The tendering procedure is International Competitive Bidding to all eligible Tenderers as defined in the KfW Procurement Guidelines.
Transaksione Thesari
Publikimi nė Buletin
Njoftim pėr Shpallje Tenderi
Njoftim pėr Shpallje Fituesi
Njoftim pėr Lidhje Kontrate
Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nderkombetar

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data