Open Procurement Albania

Reconstruction of the road “Gusmar – Kuc”.
Rikonstruksion i rrugės "Gusmar – Kuc".

Qarkun Vlore-Gjirokaster
Kredia Nr IBRD loan 8850-AL
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Banka Botėrore
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Programi i Rrugėve Lidhėse Rajonale dhe Lokale.
Pėrshkrim i Projektit Projekti i Konektivitetit tė Rrugėve Rajonale dhe Lokale shenjon njė hap tė rėndėsishėm nė dobi tė qytetarėve. Ai parashikon impakt nė rritjen potenciale tė aktiviteteve bujqėsore dhe turisitike duke pėrmirėsuar aksesin nė zonat e pėrzgjedhura, si dhe forcim tė kapaciteteve tė bashkive pėr menaxhimin e aseteve tė tyre rrugore.

Buxheti: 50 milionė USD.
Kohėzgjatja: 2018 – 2022
Financues: Banka Botėrore
Shtrirja gjeografike: 3 qarqe (Fier, Korēė, Shkodėr); 3 bashki (Fier, Pogradec, Shkodėr)
Pėrfitues: 80 mijė banorė
Objektivi i Programit: Pėrmirėsimi i aksesit nė qendrat e pėrzgjedhura bujqėsore dhe turistike dhe forcimi i kapaciteteve tė bashkive pėr tė menaxhuar asetet e tyre rrugore. Programi ėshtė ndėrtuar mbi dy shtylla kryesore: reduktimin e kohės dhe kostos sė udhėtimit pėr shkak tė rrugėve mė tė mira dhe mė tė shpejta; dhe lidhja e shtuar me qendrat turistike dhe qasja e prodhuesve bujqėsorė drejt tregjeve dhe qendrave agropėrpunuese.
Objekti i Tenderit Reconstruction of the road “Gusmar – Kuc”.
Rikonstruksion i rrugės "Gusmar – Kuc".
Nr. Reference RLRCP/1/1.4/2019
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Tender Ndėrkombėtar
Statusi i Tenderit Shpallur Procedura
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-08-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 05-08-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 20-09-2019
Sektori Infrastrukturė Rrugė Rurale
Nr. i Operatorėve Konkurues
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
Oferta fituese Lekė pa TVSH
Data e shpalljes sė fituesit
Data e lidhjes sė kontratės
Vlera e Kontratės me TVSH
Kohėzgjatja e Kontratės 12 muaj
Ankesa
Arsyeja e Anulimit
Shėnime The Project consists of the construction of the road segment Kuc – Gusmar. The alignment of the Gusmar-Kuē road lies in the southwestern part of Albania, in the Kurvelesh area of Vlora district. It links one after another the villages from Progonat, Gusmar, Kuc.
The road segment begins at the exit of the village of Kuc (in the area called Buronjat) and continues along the Kuci River, Habilaj River and Kasemi River.
The road segment between Kuci and Gusmar is a summer (seasonal) roadway, accessible only by high vehicles, and passing through most of the Kuci River bed.
The road continues along the streams then start increasing levels to get to the village of Gusmare.
The Site is located at Vlora and Tepelena municipalities.

Bidding will be conducted through international competitive procurement using Request for Bids (RFB), Small Works (Two-Envelope Bidding Process) as specified in the World Bank’s “Procurement Regulations for IPF Borrowers” July 2016 (“Procurement Regulations”), and is open to all eligible Bidders as defined in the Procurement Regulations.
Transaksione Thesari
Publikimi nė Buletin
Njoftim pėr Shpallje Tenderi
Njoftim pėr Shpallje Fituesi
Njoftim pėr Lidhje Kontrate
Njoftim pėr Shpallje Tenderi Nderkombetar

Tė drejtat e Pėrdorimit

Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data