Open Procurement Albania

Loti I - Ndėrhyrje pėr pėrmirėsimin e infrastrukturės nė shėrbim tė turizmit, Qerret, Bashkia Kavajė.

Qarkun Tirane
Kredia Nr
Burimi i Kredisė/Financuar nga:
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit
Pėrshkrim i Projektit
Objekti i Tenderit Loti I - Ndėrhyrje pėr pėrmirėsimin e infrastrukturės nė shėrbim tė turizmit, Qerret, Bashkia Kavajė.
Nr. Reference REF-38095-10-03-2019
Kodi CPV
45000000-7 - Punė ndėrtimi,
Vlera / Fondi Limit 125,000,048
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 04-10-2019
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte 11-11-2019
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte 11-11-2019
Sektori Turizėm
Nr. i Operatorėve Konkurues 22
Operatorė Konkurues Eral Construction Company sh.p.k &Sterkaj sh.p.k
Varaku E sh.p.k & Zdravo sh.p.k
Company Riviera 2008 sh.p.k & Pepa Group sh.p.k
A.L - Asfalt sh.p.k & Krons Konstruksion sh.p.k
Biba - X sh.p.k & Senka sh.p.k
Besta sh.p.k & Llazo sh.p.k
Vėllezėrit Hysa sh.p.k
Desaret Company sh.p.k
Shpresa - Al sh.p.k
Albavia sh.p.k
Glavenica sh.p.k & Riviera sh.p.k & Dajti Park 2007 sh.p.k & Niem sh.p.k
BE-IS sh.p.k &Agi Kons sh.p.k
Ndregjoni & Kupa sh.p.k & Liqeni i VII sh.p.k
Sireta 2F sh.p.k & Euro – Alb sh.p.k
B - 93 II sh.p.k & B-93 sh.p.k & Rafin Company sh.p.k & Totilla sh.p.k & Elnazaj Konstruksion sh.p.k
Gener 2 sh.p.k
Alb - Building sh.p.k
Shansi Invest sh.p.k & Lala sh.p.k & Jody Company sh.p.k
Bami sh.p.k
Salillari sh.p.k
GPG Company sh.p.k Shendelli sh.p.k
Geci sh.p.k
Operator Ekonomik Kontraktues
 • STERKAJ
 • ERAL CONSTRUCTION COMPANY
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 70,000,630
  Data e shpalljes sė fituesit 10-01-2020
  Data e lidhjes sė kontratės
  Vlera e Kontratės me TVSH
  Kohėzgjatja e Kontratės 5 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka paraqitur ankesė BOE“Varaku E” sh.p.k &“Zdravo” sh.p.k” sh.p.k mė datė 9.12.2019 ka marrė pėrgjigje mė datė 17.12.2019.
  Ka paraqitur ankesė OE “Shpresa -AL” sh.p.k mė datė 5.12.2019 ka marrė pėrgjigje mė datė 13.12.2019.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Bashkimi i operatorėve “Varaku E” sh.p.k & “Zdravo“ sh.p.k, nuk ploteson kriterin 2.3.4 tek kriteret e vecanta te kualifikimit ne te cilin thuhet “Operatoret ekonomike duhet te disponojne licensat e nevojshme per zbatimin e kontrates. Per kete duhet te paraqesin licensen perkatese te shoqerise, bazuar nė formatin e miratuar me Vendim tė Kėshillit tė Ministrave nr. 42 datė 16.01.2008 “Per miratimin e rregullores per kriteret dhe Procedurat e dhenies se licensave profesionale te zbatimit, klasifikimit dhe disiplinimit te Subjekteve juridike qe ushtrojne veprimtari ndertimi”. Shqyrtimi i licencave do tė behet mbi bazėn e rregullave tė parashikuara sa me sipėr. Licensa profesionale e Operatorit Ekonomik lidhur me ekzekutimin e puneve te kontrates duhet te permbaje kategorite e meposhtme...”. Operatori ekonomik “Zdravo sh.p.k nuk ka ne licence kategorinė NP-5B.

  2. Bashkimi i operatorėve: “A.L Asfalt“ sh.p.k &“Krons Konstruksion”, nuk ploteson kriterin 2.3.5 “Numri dhe lloji i makinerive, paisjeve ne pronesi/qira...” tė kritereve teknike tė kualifikimit, pasi nuk kane paraqitur mjetet gurėthyese dhe frantoje. Gjithashtu bashkimi i operatoreve, nuk plotėson kriterin 2.3.3 Pika c dhe kriterin 2.3.3 Pika a, tė kritereve teknike tė kualifikimit.

  3. Operatori Ekonomik “Desaret Company” sh.p.k, nuk plotėson kriterin 2.3.2 “Operatori ekonomik duhet tė ketė nje punėsim mesatar i tė paktėn 140 punonjės me kohė tė plotė pune pėr periudhėn Mars 2019- Shtator 2019, e vėrtetuar kjo me....” pasi nė listėpagesat e paraqitura rezulton qė ka mesatarisht 95 punonjes me kohe tė plotė. Nuk plotėson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pėrvojė tė suksesshme nė realizimin e kontratės”, pasi nuk pėrmbush vlerėn pėr punime tė ngjashme nė kontratėn “Rikualifikimi i hapėsirave pėrreth pallatit tė kultures”, vlera sipas faturave tė tvsh tė paraqitur ėshtė 35,390,704 lekė pa tvsh.

  4. Operatori ekonimik, “Shpresa - Al” sh.p.k, nuk ploteson kriterin 2.3.3 Pika a “Operatori/et ekonomike ofertues duhet tė pėrcaktojė me anė tė njė deklarate (nga administratori i shoqėrisė) stafin teknik tė shoqėrisė, si mė poshtė….” pasi ka paraqitur vetėm tre inxhinierė ndėrtimi, ndėrkohė qė duhen katėr siē ėshtė kėrkuar nė kriter.

  5. Bashkimi i operatorėve “B - 93 II “sh.p.k, & “B-93“ sh.p.k & “Rafin Company“ sh.p.k, & “Totilla” sh.p.k & “Elnazaj Konstruksion” sh.p.k, nuk pėrmbush kriteret e vecanta per kualifikimi, konkretisht operatori nė bashkim “Rafin Company” sh.p.k, nuk ploteson kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pėrvojė tė suksesshme nė realizimin e kontratės”, pasi punimet e paraqitura prej tij, nuk mund tė konsiderohen si punime tė ngjashme.

  6. Bashkimi i Operatorėve Ekonomikė “Shansi Invest” sh.p.k & “Lala” sh.p.k NUIS & “Jody Company” sh.p.k, nuk pėrmbush kriteret e veēanta pėr kualifikim, pasi operatori nė bashkim “Shansi Invest” sh.p.k dhe “Lala” sh.p.k, nuk permbushin kriterin 2.3.1 “Kapaciteti Teknik” pėrvojė tė suksesshme nė realizimin e kontratės”, pasi punimet e paraqitura, nuk mund tė konsiderohen si punime tė ngjashme. Nenkontrata e dorėzuar ka si objekt rehabilitimin e rrjetit tė ujėsjellėsit tė Sarandės.

  7. Bashkimi i operatorėve ekonomikė “S.M.O Vataksi“ sh.p.k & “S.M.O. Union” sh.p.k, nuk plotėson kriterin 2.3.5 “Numri dhe lloji i makinerive, paisjeve ne pronesi/qira, dėshmi pėr mjetet e pajisjet teknike, qė ka nė dispozicion...”, pasi i mungon autobitumatriēe.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr STERKAJ
  Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr ERAL CONSTRUCTION COMPANY
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Specifikime Teknike
  Raport Teknik
  Preventiv
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Projekt Zbatimi

  Shtojce per modifikim dokumetash

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data