Open Procurement Albania

Supervision services for roads reconstruction (approx. 45 km)

Qarkun 12 Qarqet
Kredia Nr IBRD loan 8850-AL
Burimi i Kredisė/Financuar nga: Banka Botėrore
Vlera e Kredisė sipas Monedhės
Titulli i Projektit Programi i Rrugėve Lidhėse Rajonale dhe Lokale.
Pėrshkrim i Projektit Projekti i Konektivitetit tė Rrugėve Rajonale dhe Lokale shenjon njė hap tė rėndėsishėm nė dobi tė qytetarėve. Ai parashikon impakt nė rritjen potenciale tė aktiviteteve bujqėsore dhe turisitike duke pėrmirėsuar aksesin nė zonat e pėrzgjedhura, si dhe forcim tė kapaciteteve tė bashkive pėr menaxhimin e aseteve tė tyre rrugore.

Buxheti: 50 milionė USD.
Kohėzgjatja: 2018 – 2022
Financues: Banka Botėrore
Shtrirja gjeografike: 3 qarqe (Fier, Korēė, Shkodėr); 3 bashki (Fier, Pogradec, Shkodėr)
Pėrfitues: 80 mijė banorė
Objektivi i Programit: Pėrmirėsimi i aksesit nė qendrat e pėrzgjedhura bujqėsore dhe turistike dhe forcimi i kapaciteteve tė bashkive pėr tė menaxhuar asetet e tyre rrugore. Programi ėshtė ndėrtuar mbi dy shtylla kryesore: reduktimin e kohės dhe kostos sė udhėtimit pėr shkak tė rrugėve mė tė mira dhe mė tė shpejta; dhe lidhja e shtuar me qendrat turistike dhe qasja e prodhuesve bujqėsorė drejt tregjeve dhe qendrave agropėrpunuese.
Objekti i Tenderit Supervision services for roads reconstruction (approx. 45 km)

Main objective of the service consists in carrying out the supervision of three or more adjacent road works contracts, based on the available designs and bidding documents prepared by a separate consultant. The consultant’s team will provide for both overall management and also supervision of the works contracts.
Nr. Reference RLRCP/1/1.6/2018
Kodi CPV
Vlera / Fondi Limit
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Tender Ndėrkombėtar
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-12-2018
Data e Fillimit tė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Data e Mbylljes sė Afatit pėr Dorėzim Oferte
Sektori
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues
Operator Ekonomik Kontraktues
 • EPTISA Servicios de Inginieria S.L.
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 680,020 US$
  Data e shpalljes sė fituesit
  Data e lidhjes sė kontratės 14-04-2020
  Vlera e Kontratės me TVSH 816,024 US$
  Kohėzgjatja e Kontratės The duration of the project is foreseen for 18 (eighteen) months and a further 24 months of Defects Notification Period.
  Ankesa The Consultants whose Proposals were rejected and the reasons therefor:
  1.“SPEA Engineering” spa:
  – Failure and termination of the contract negotiations.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
  Publikimi nė Buletin
  Njoftim pėr Shpallje Tenderi
  Njoftim pėr Shpallje Fituesi Dolsar Engineering Inc. Co
  Eptisa Servicios de Ingenieria sl
  Institut IGH d.d. & Taulant shpk
  Pan Arab Consulting Engineers ltd (Pace-Kuwait) & Erald-G shpk
  SAJDI-Consulting Engineering Center & IPSA Institute doo
  Tecnic Consultin Engineers spa & Sipas spa & Infra-Plan shpk
  Roughton International Limited ltd
  SPEA Engineering spa
  Njoftim pėr Lidhje Kontrate
  Request For Expressions Of Interest – Consulting Services

  CONTRACT AWARD NOTICE

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data