Open Procurement Albania

Koncesion/Partneritet Publik Privat (PBOTM) pėr Pėrmirėsimin e Infrastrukturės Arsimore nė Bashkinė e Tiranės nė Zonėn Tirana 2

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Kontratės Projektim, Financim,Ndėrtim, Mobilimi, Mirėmbajtje, Mbikqyrje dhe Kolaudim i objekteve arsimore nė zonėn nr 2, Bashkia e Tiranės. Kostoja e vlerėsuar e projektit njėkohėsisht fond limit pėr kėtė tenderim ėshtė 1.574.138.127( njė miliard e peseqind e shtatedhjete e kater milion e njeqind e tridhjete e tete mije e njeqind e njezete e shtate) Lekė pa TVSH.
Koncesion/Partneritet Publik Privat (PBOTM)
Burimi i financimit: Bashkia Tiranė dhe Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisė(Autoriteti Kontraktor)
Kohėzgjatja e kontratės ose afati kohor pėr ekzekutimin: Kohėzgjatja e kontratės PPP tė Koncensionit do tė jetė 7(shtatė) vite e 18 (tetėmbėdhjetė ) muaj.
Vendndodhja e objektit te kontratės:
Autoriteti Kontraktor do tė ofrojė njė siperfaqe prej 27042 metra katrorė vendosur pėrkatėsisht: Tre objekte arsimore janė vendosur nė njėsinė Administrative Nr.6 dhe nje objekt arsimor nė njėsinė Administrative nr. 7.
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i konēesionit Anuluar Procedura
Kompania Konēesionare
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-01-2018
  Data e mbajtjes sė konēesionit 15-01-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kosto konēesionare 1,574,138,127.00
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 7(shtatė) vite e 18 (tetėmbėdhjetė ) muaj
  Data e shpalljes sė konēesionit 10-11-2017
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit
  Buletini i Prokurimeve Publike
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Njoftimi i kontratės sė koncesionit
  Dokumentat Standarde tė Koncesionit
  Studim fizibiliteti
  Vendim i Kėshillit Bashkiak Nr. 81, datė 26.07.2017
  Vendim i Kėshillit tė Ministrave Nr. 353, datė 19.4.2017
  Shtojce per shtyrje afati Zona 2
  Shtojce per korrigjim lapsusi Zona 2
  Anullim i Procedures per Permiresimin e Infrastruktures Arsimore ne Bashkine e Tiranes ne Zonen Tirana 2

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data