Open Procurement Albania

Koncesion/Partneritet Publik Privat (PBOTM) pėr Pėrmirėsimin e Infrastrukturės Arsimore nė Bashkinė e Tiranės nė Zonėn Tirana 3

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Objekti i Kontratės Projektim, Financim,Ndėrtim, Mobilimi, Mirėmbajtje, Mbikqyrje dhe Kolaudim i objekteve arsimore nė zonėn nr 3, Bashkia e Tiranės. Kostoja e vlerėsuar e projektit njėkohėsisht fond limit pėr kėtė tenderim ėshtė 1.623.582.832( njė milliard e gjashtėqind e njėzetė e tre milion e pesėqind e tetėdhjetė e dy mijė e tetėqind e tridhjetė e dy) Lekė pa TVSH.
Koncesion/Partneritet Publik Privat (PBOTM)
Burimi i financimit: Bashkia Tiranė dhe Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisė(Autoriteti Kontraktor)
Kohėzgjatja e kontratės ose afati kohor pėr ekzekutimin: Kohėzgjatja e kontratės PPP tė Koncensionit do tė jetė 7(shtatė) vite e 18 (tetėmbėdhjetė ) muaj.
Vendndodhja e objektit te kontratės:
Autoriteti Kontraktor do tė ofrojė njė siperfaqe prej 16554 metra katrorė vendosur pėrkatėsisht: Dy objekte arsimore janė vendosur nė njėsinė Administrative Nr.2, njė objekt arsimor ėshtė vendosur nė njėsinė administrative nr.5 dhe nje objekt arsimore nė njėsinė Administrative Farkė
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i konēesionit Anuluar Procedura
Kompania Konēesionare
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 22-01-2018
  Data e mbajtjes sė konēesionit 22-01-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kosto konēesionare 1,623,582,832.00
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 7(shtatė) vite e 18 (tetėmbėdhjetė ) muaj
  Data e shpalljes sė konēesionit 17-11-2017
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit
  Buletini i Prokurimeve Publike
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Njoftimi i kontratės sė koncesionit
  Dokumentat Standarde tė Koncesionit
  Studim fizibiliteti
  Vendim i Kėshillit Bashkiak Nr. 81, datė 26.07.2017
  Vendim i Kėshillit tė Ministrave Nr. 353, datė 19.4.2017
  Shtojce per shtyrje afati Zona 3
  Shtojce per korrigjim lapsusi Zona 3
  Anullim i Procedures per Permiresimin e Infrastruktures Arsimore ne Bashkine e Tiranes ne Zonen Tirana 3

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data