Open Procurement Albania

Pėr Dhėnien Me Konēesion Tė Shėrbimit Tė Pastrimit, Grumbullimit, Transportimit, Dhe Seleksionimit Tė Mbetjeve Tė Bashkisė Kamėz

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kamėz
Objekti i Kontratės Bashkia e Kamzės ne rolin e "Autoriteti Kontraktor", fton Operatorėt Ekonomik nė njė procedurė ndėrkombėtare Koncesioni/ Partneriteti Publik Privat pėr dhėnien me konēesion tė shėrbimit tė pastrimit, grumbullimit trasportimit dhe seleksionimit tė mbetjeve tė Bashkisė Kamėz nėpėrmjet ndėrtimit dhe tė njė stacioni trasferimi nė pėrputhje me proēedurat dhe kushtet e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit dhe me kushtet e kontratės. Vlera e parashikuar e projektit ėshtė 1 389 833 694 (njė miliard e treqind e tetėdhjetė e nėntė milion e tetėqind e tridhjetė e tre mijė e gjashtėqind e nėntėdhjetė e katėr) Lekė pa TVSH. Autoriteti Kontraktor ka parashikuar nė lidhje me shlyerjen e vlerės sė investuar nga koncesionari faktin se koncesionari do tė likujdohet per nje periudhe kohore prej 12 vitesh nga momenti i nėnshkrimit tė kontratės.
Forma e kontratės: Koncesion/Partneritet Publik Privat
Burimi i financimit: Bashkia Kamėz
Kohėzgjatja e kontratės ose afati kohor pėr ekzekutimin: Kohėzgjatja e kontratės PPP tė Koncensionit do tė jetė 12 (dymbėdhjetė) vite.
Vendndodhja e objektit tė kontratės: Bashkia Kamėz
Sigurimi i Ofertės (i zbatueshėm nė rastin e procedurave tė prokurimit me vlerė mė tė lartė se kufiri i lartė monetar, nė rast se kėrkohet nga autoriteti kontraktor): Operatori Ekonomik nė njė procedure koncesioni/partneritetit publik privat, paraqet Formularin e sigurimit tė ofertės. Vlera e kėrkuar e sigurimit tė ofertės ėshtė e barabartė me 2% tė vlerės sė parashikuar tė projektit ose nė shumėn prej 27 796 674 (njezet e e shtatė milion e e shtatėqind e nėntėdhjetė e gjashtė mijė e gjashtėqind e shtatėdhejtė e katėr) lekė pa TVSH.
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i konēesionit Lidhur Kontrata
Kompania Konēesionare
 • L81811019S
 • ECO CLEANING
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-04-2018
  Data e mbajtjes sė konēesionit 16-04-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • K91326028I-K01731001M
 • ALKO-IMPEX General Construcion & 2 T
 • Kosto konēesionare
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 12
  Data e shpalljes sė konēesionit 01-03-2018
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 1,350,000,000
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1,620,000,000
  Data e lidhjes sė kontratės 23-05-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 12 vite
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Buletini i Prokurimeve Publike
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Njoftimi i Kontratės
  Specifikimet Teknike
  Draft Kontrate Mbetjet Kamez
  DSK Menaxhimi i Mbetjeve
  Harta Vgm Kamez
  Harta e Rrugeve
  Kontrata e Koncesionit

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data