Open Procurement Albania

Dhenie me Koncesion/PPP te Projektit te Rruges Porti i Jahteve - Orikum - Dukat

Autoritet Prokurues Ministria e Infrastruktures dhe Energjise
Objekti i Kontratės Objekti kryesor i kėsaj procedure ėshtė dhėnia me konēesion /PPP “Pėr projektimin, ndėrtimin dhe mirėmbajtjen e Segmentit Rrugor Porti i Jahteve - Bypass Orikum - Dukat (Ura e Shėn Elizės)”, sipas parimit tė “Projektit me Ēelsa nė dorė”. Kushtet thelbėsore tė kėsaj procedure pėrfshijnė por pa u kufizuar kushtet e mėposhtme:
Objekti i kontrates se koncesionit/PPP:"Ndėrtimi dhe Mirėmbajtja e Segmentit Rrugor Porti i Jahteve - Bypass Orikum - Dukat (Ura e Shėn Elizės)"
Kohėzgjatja e kontratės sė koncesionit/PPP: 13 vjet
Aktivitetet pėr t’u kryer nga koncesionari:"Ndėrtimi dhe Mirėmbajtja e Segmentit Rrugor Porti i Jahteve - Bypass Orikum - Dukat (Ura e Shėn Elizės)"sipas standardeve tė miratuara nga Autoriteti Kontraktues.
Burimet e tė ardhurave tė Koncesionarit:njė pagesė disponueshmėrie vjetore e pagueshme nga Autoriteti Kontraktues pėr Koncesionarin. Pagesa e pare e kėstit do te kryhet nga Autoriteti Kontraktues, kur Koncesionari te ketė kryer jo me pak se 25% te volumit te punimeve
Legjislacioni i zbatueshėm:Kontrata e Koncesionit do tė rregullohet nga Legjislacioni nė fuqi i Republikės sė Shqipėrisė.
Ka pasur njė propozim tė pakėrkuar me analizat teknike ekonomike dhe financiare nga shoqėria "Gjikuria", ku me anė tė Vendimit Nr. 367, datė 20.06.2018 tė Kėshillit tė Ministrave, i ėshtė dhėnė bonusi prej 6 % tė pikėve.
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i konēesionit Njoftuar Fituesi
Kompania Konēesionare
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-09-2018
  Data e mbajtjes sė konēesionit 20-09-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 2
  Operatorė Konkurues 1.“Gjikuria” shpk
  2.. 4 A-M
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • J62903456H
 • GJIKURIA SHPK
 • Kosto konēesionare 50552441 euro
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 13
  Data e shpalljes sė konēesionit 24-07-2018
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 50,552,400
  Data e shpalljes sė fituesit 08-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Ankesa Ėshtė skualifikuar ofertuesi i mėposhtėm:
  1. Shoqėria “4 A-M” sh.p.k.; NIUS K92005016L
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Vlerat totale te parashikuara ne modelet pėrkatėse financiare referuar Propozimit financiar te paraqitur janė me te larta se vlera maksimale e pėrllogaritur pėr kėtė projekt, si dhe nuk ėshtė dorėzuar sigurimi i ofertės, ne pėrputhje me gėrmėn a) e pikės 1, te Seksionit II. Kriteret e veēanta te kualifikimit, Shtojca 9 te Dokumentave te Koncesionit/PPP. Gjithashtu, nuk ėshtė dorėzuar i gjithė dokumentacioni i kėrkuar ne shtojcėn nr. 9 te te Dokumentave te Koncesionit/PPP.
  Arsyeja e Anulimit
  Buletini i Prokurimeve Publike
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Njoftimi i kontrates
  Dokumentat e Procedures Konkuruese
  Raport Teknik
  Projekti
  Projekt 2
  VKM per Miratimin e Bonusit te shoqėrisė “Gjikuria”
  Njoftim i fituesit

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data