Open Procurement Albania

Dhėnie me koncesion/PPP tė Aeroportit tė Kukėsit

Autoritet Prokurues Ministria e Infrastruktures dhe Energjise
Objekti i Kontratės Objekti i kontratės: Dhėnie me koncesion/PPP tė Aeroportit tė Kukėsit
Ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė ka vendosur tė implementojė projektin ROT Aeroporti Kukės. Pėrzgjedhja e Ofertuesit Fitues do tė bėhet nė bazė tė njė procedure konkurruese tė hapur, sipas kritereve kualifikuese dhe vlerėsuese tė specifikuara nė kėtė dokument.
Kohėzgjatja e kontratės koncesionare/ ppp ėshtė 35 vite nga hyrja nė fuqi e saj.
Vėnia nė punė e Aeroportit tė Kukėsit ėshtė njė nga angazhimet kryesore tė Qeverisė Shqiptare, parashtruar edhe nė Strategjisė Sektoriale tė Transportit dhe Planit tė Veprimit 2016–2020, miratuar me VKM Nr. 811, datė 16.11.2016.
Forma e kontratės: R.O.T (Rikonstruksion, operim, transferim)
Burimi i financimit: Shoqėri Tregtare private ose Bashkim i tyre / Kapital privat - 2 –
Vlera e parashikuar e projektit: Nuk aplikohet pėr koncesionet
Kohėzgjatja e kontratės : 35 vjet.
Vendndodhja e objektit te kontratės: Aeroporti i Kukėsit ndodhet 3,5 km nė jug tė qytetit tė Kukėsit, ne njėsisė administrative Shtiqn, Kukės.
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i konēesionit Njoftuar Fituesi
Kompania Konēesionare
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-12-2018
  Data e mbajtjes sė konēesionit 20-12-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 1
  Operatorė Konkurues GLOBAL TECHNICAL MECHANICS SHPK & BAMI SHPK
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • L71529026M-J94416206R
 • GLOBAL TECHNICAL MECHANIC & BAMI
 • Kosto konēesionare
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 35
  Data e shpalljes sė konēesionit 18-10-2018
  Oferta fituese Lekė pa TVSH 7,999,393 Euro
  Data e shpalljes sė fituesit 07-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės
  Ankesa Nuk ka ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Buletini i Prokurimeve Publike Nr.02 – Dt.14-01-2019
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Njoftimi i Koncesionit
  DOKUMENTET E TENDERIT
  VKM
  VKM nr. 429, date 11.7.2018 per miratimin e bonusit per aeroportin e kukesit
  Njoftim i fituesit
  Njoftim pėr ndryshime tė Dokumentave Standarde

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data