Open Procurement Albania

BOT (ndėrtim – operim - transferim) pėr ndėrtimin dhe administrimin e impiantit tė pėrpunimit tė mbetjeve urbane tė qarkut tė Elbasanit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Objekti i Kontratės Me anė tė kėsaj kontrate Autoriteti Kontraktues, i autorizuar nga legjislacioni nė fuqi i jep Koncesionarit me koncesion tė formės BOT (qė do tė thotė ndėrtim, operim dhe transferim i sė drejtės sė pronėsisė dhe operimit, nė pėrfundim tė kontratės sė koncesionit), financimin, projektimin, ndėrtimin, vėnien nė punė, administrimin dhe mirėmbajtjen me koncesion sipas objektit tė kėsaj kontrate /kontrate koncesioni, si dhe transferimin e tij nė pėrfundim tė kontratės nga Koncesionari tek Autoriteti Kontraktues, konform kushteve dhe afateve tė kėsaj marrėveshje. Kostot e parashikuara tė investimeve pėr zbatimin e projektit para datės sė pėrfundimit tė punimeve kanė njė vlerė prej 21.666.111 Euro (pa TVSH) - (*konvertuar me kursin 1€ = 137 lekė)
Lloji i Procedurės
Statusi i konēesionit Lidhur Kontrata
Dokumenta nė lidhje me fazėn pėrgatitore dhe konsultimin publik Mė datė 17.12.2014 , me vendimin nr.907, Kėshilli i Ministrave vendosi:
1. Dhėnien e miratimit pėr sigurimin e financimit tė nevojshėm tė kontratės sė koncesionit pėr ndėrtimin dhe administrimin e impiantit tė trajtimit tė mbetjeve urbane tė qarkut tė Elbasanit dhe prodhimin e energjisė, sipas aneksit B, tė kėsaj kontrate, qė i bashkėlidhet kėtij vendimi.
2. Ngarkohen Ministria e Mjedisit dhe Ministria e Financave pėr zbatimin e kėtij vendimi. Ky vendim hyn nė fuqi pas botimit nė Fletoren Zyrtare.
Data e themelimit tė Kompanisė Konēesionare ALBTEK ENERGY
Kompania Konēesionare
 • L41914013H
 • ALBTEK ENERGY
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve
  Data e mbajtjes sė konēesionit
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kosto konēesionare 2,968,257,207.00
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 7
  Data e shpalljes sė konēesionit
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 16-12-2014
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 7 vjet
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Buletini i Prokurimeve Publike
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Vendimi i Keshillit Te Ministrave
  Specifikime Teknike te Impjantit te mbetjeve
  DRAFT Kontrate per impjantin e mbetjeve urbane, Elbasan
  Statuti dhe Akt themelimi i Albtek Energy

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data