Open Procurement Albania

Ofrim i setit tė personalizuar tė instrumenteve kirurgjikale, furnizim me material mjekėsor steril njėpėrdorimėsh nė sallat kirurgjikale

Autoritet Prokurues Aparati i Ministrisė sė Shėndetėsisė
Objekti i Kontratės Procedura e koncesionit/partneritetit publik privat pėr: Dhėnie me koncesion/ppp "Pėr shėrbime tė integruara pėr ofrimin e setit tė personalizuar tė instrumenteve kirurgjikale, furnizimin me material mjekėsor steril njėpėrdorimėsh nė sallat kirurgjikale, si dhe trajtimin e mbetjeve biologjike dhe dezinfektimin e sallave kirurgjikale". * Vlera totale e projektit ėshtė e paparashikueshme pėr shkak tė ndryshimit tė sasisė sė shėrbimit nė varėsi tė kėrkesave.
Kompania Konēesionare
 • L51910021C
 • SaniService
 • Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-03-2015
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Kosto konēesionare 9,657,000,000.00
  Kohėzgjatja e konēesionit(vjet) 10
  Data e shpalljes sė konēesionit 16-02-2015
  Operatorė Konkurues Action Laundry SHPK & S.S.I. SHPK & Mario Gugliemo SHPK & Brema Ambiente SHPK - SO.GE.SI. S.r.l. - Biometric Albania - O.E.S. Distrimed - Investital Llc. & Servizi Italia S.p.a.& Tecnosanimed & U.Jet S.r.l.
  Buletini i Prokurimeve Publike Buletini APP Datė 16.02.2015   
  Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit 28-09-2015
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės 10-12-2015
  Kohėzgjatja e kontratės 120 muaj
  Ankesa Ka pasur ankesa
  Komisioni i Prokurimit Publik me Vendimin nr.621/3/2015 ka vendosur heqjen e pezullimit pėr procedurėn me objekt "Pėr shėrbime tė integruara pėr ofrimin e setit tė personalizuar tė instrumenteve kirurgjikale, furnizimin me material mjekėsor steril njėpėrdorimėsh nė sallat kirurgjikale, si dhe trajtimin e mbetjeve biologjike dhe dezinfektimin e sallave kirurgjikale"
  Janė s`kualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  O.ES. Distrimed
  Biometric Albania
  So.Ge.Si Spa Sogesi
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  Nuk kanė paraqitur ofertė
  Arsyeja e Anulimit
  Akte/Marrėveshje Konēesionare

  Ftesė pėr ofertė
  Njoftimi i fituesit
  Njoftimi i lidhjes sė kontratės
  Procesverbal i Themelimit
  Shfuqizimi i vendimit tė Komisionit tė Dhėnies sė Konēensionit(Partneritetit Publik Privat)
  Statuti dhe akti i themelimit tė SANISERVICE


  Zhvillimi i algoritmit Red Flags mbi të dhënat e databazës,në periudhën 2 Qershor 2017 - 28 Shkurt 2019 u mbështet nga Agjensia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (USAID) nëpërmjet projektit "Transparenca në Sistemin Shëndetësor".


  Databaza e ketij portali është mbështetur financiarisht, në periudhën Korrik 2016 - Janar 2017, nga Programi i Granteve të Vogla i Komisionit për Demokraci të Ambasades së SH.B.A-së në Tiranë.

  Opinionet, gjetjet, konkluzionet dhe rekomandimet e shprehura janë të autor-it/ve dhe nuk perfaqësojnë domosdoshmërisht ato të Donatorëve.