Open Procurement Albania

Blerje e dy mjeteve

Nje shenim me RedFlag eshte nje fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione te tjera qe mund te tregojne nje shqetesim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial te pajtueshmerise ligjore per sjellje te paligjshme ose joetike te biznesit, vecanerisht ne lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit te ligjeve anti-korrupsion.Vleresimi per keto kategori do te behet ne menyre automatike, me filtra analitik te paracaktuar

 • Mungese konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me nje konkurrent te vetem. Ligji shqiptar i lejon keto lloj procedurash. Shpesh keto procedura me shume se mungese konkurrence ne treg shfaqin opsione te formulimit te kritereve dhe afateve per dorezim dokument ne favor te nje kompanie te paramenduar klienteliste. Keto tendera meritojne te konsiderohen te ekspozuara dhe me risk

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lezhë
Institucioni Prokurues Bashkia Lezhë
Objekti i Tenderit Blerje e dy mjeteve, ( kamion vetshkarkues dhe kamion me vinç vetshkarkues) për nevoja të Drejtorisë së Shërbimeve Publike pranë Bashkisë Lezhë
Nr. Reference REF-22799-08-01-2017
Vlera / Fondi Limit 3 333 333,00
Lloji i Kontrates Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedures Kërkesë për Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit te Tenderit 02-08-2017
Data e fundit per dorezimin e Dokumenteve 14-08-2017
Data e mbajtjes se tenderit 14-08-2017
Nr. i Operatoreve Konkurues 1
Operatore Konkurues LEKA -2007 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LEKA -2007 SHPK
 • Oferta fituese Leke pa TVSH 3 100 000,00
  Data e shpalljes se fituesit 23-08-2017
  Vlera e kontraktuar Leke me TVSH 3720000
  Data e lidhjes se kontrates 25-08-2017
  Kohezgjatja e kontrates 15 ditë
  Shtese kontrate (Leke me TVSH
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shenime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) per kete Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde te Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.34 - DT.28-08-2017
  Lidhja e Kontrates NR.35 - DT.04-09-2017

  Te drejtat e Perdorimit

  Persa kohe nuk percaktohet ndryshe, i gjithe informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nen licencat: This material is Open Data