Open Procurement Albania

Rehabilitimi i Kanalit Ujitės Dobrove, Peshkopi

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Dibėr
Institucioni Prokurues Bashkia Dibėr
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i Kanalit Ujitės Dobrove, Peshkopi, 2018
Nr. Reference REF-65953-04-29-2018
Vlera / Fondi Limit 2 500 000,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-04-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 11-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues SHEHU RADIKA SHPK
XHANI SHPK
DODA NDERTIM SHPK
2 N SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHEHU SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 027 672,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 2433206
  Data e lidhjes sė kontratės 23-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 20 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  • Me date 22.05.2018 eshte administruar Formulari i Ankeses prane Autoritetit Kontraktor me Nr. 2254 prot, nga Operari Ekonomik RADIKA shpk.
  • Me date 24.05.2018 eshte trajtuar ankesa nga Komisioni i shqyrtimit te Ankesave me Vendimin Nr.1 , Nr.16/8 prot.
  • Pas paraqitjes se Formularit te Ankeses prane Komisionit te Prokurimit Publik nga OE RADIKA shpk dhe marrjes ne shqyrtim nga KPP, nga kjo e fundit me date 06.09.2018 administrihet prane Autoritetit Kontraktor Vendimi i KPP 575/2018, date 03.09.2018, ku citohet:
  -Mospranimi i Ankeses se paraqitur nga OE RADIKA shpk per proceduren e prokurimit me NR. REF-65953-04-29-2018.
  -Autoriteti Kontraktor lejohet te vazhdoje me hapat e metejshme te procedures.

  Jane skualifikuar operatoret ekonomike si me poshte:
  1. Operatori ekonomik: “ XHANI:
  OE XHANI SHPK ka ngarkuar dokumentacion te paplote ne sistemin e prokurimeve elektronike per objektin e prokurimit ne fjale.

  2. Operatori ekonomik: “ DODA NDERTIM
  O.E “DODA NDERTIM sipas dst shtojca 11” kriteret e veēanta”,2.3/ 5. duhet te kete te siguruar ne listepagesa per periudhen Janar :
  2018 – Prill 2018
  a) Inxhinier hidroteknik ( nje ) ( per inxhinierin te paraqitet diploma dhe CV ) b) Murator ( nje ) ( per muratorin te paraqitet deshmia e kualifkimit profesional te leshuar nga institucionet perkatese )
  c) Teknik Ndertimi ( nje ) ( per teknikun e ndertimit te paraqitet deshmia e kualifikimit profesional ).
  Ku asnjera nga listpagesat qe ka paraqitur operatori ekonomik nuk e ploteson kete kriter.
  Gjithashtu pika 2.3/4. Ku Operatori duhet te kete ne listapagese stafin teknik te meposhtem (Kontrate Pune dhe CV): Nga te cilet drejtues teknik:
  a) -Inxhinier ndertimi minimumi 1 (nje)
  b) -Inxhinier gjeodet/topograf minimumi 1 (nje)
  c) – Inxhinier hidroteknik / minimumi ( nje )
  Ku operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnje kontrate pune dhe CV, pra nuk e ploteson kete kriter.

  3. Operatori ekonomik: 2 N, shpk
  Dokumentacioni i ngarkuar ne sistemin e prokurimit publik nga Operatori Ekonomik nuk eshte ne perputhje me kriteret ekonomike dhe teknike te percaktuar ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.38 - Dt.24-09-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.43 - Dt.29-10-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data