Open Procurement Albania

Loti II: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion rrjet Kanalizimi nė Rrugėn "Qazim Vathi“

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues SH.A Ujesjelles Kanalizime Tirane
Objekti i Tenderit Loti II: Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: “Rikonstruksion rrjet Kanalizimi nė Rrugėn "Qazim Vathi“
Nr. Reference REF-67104-05-04-2018
Vlera / Fondi Limit 553 055,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 07-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-05-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-05-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues B-VAAL Engineering SHPK
REAN 95 SHPK
C.E.C GROUP SHPK
G B CIVIL ENGINEERING SHPK & DERBI-E SHPK
Infratech SHPK
Erald-G SHPK
Novatech Studio SHPK
XH & MILER SHPK & A.SH.Engineering SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • XH & MILER
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 535 215,00
  Data e shpalljes sė fituesit 05-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 642258
  Data e lidhjes sė kontratės 11-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesė nga operatori ekonomik “GB Civil Engineering” sh.p.k me Nr. 15507 Prot. Datė 11.06.2018 tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresė Nr. 15507/1 Prot. Datė 11.06.2018 duke mos e Pranuar ankesėn e paraqitur prej tij, si dhe nga operatori ekonomik “Rean 95” sh.p.k me Nr. K-2625 Prot. Datė 12.06.2018 tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresė Nr. K-2625/1 Prot. Datė 14.06.2018 duke mos e Pranuar ankesėn e paraqitur prej.
  Gjatė afatit kohor pėr ankesa nė KPP ėshtė paraqitur ankesė nga operatori ekonomik “Rean 95” sh.p.k.
  Komisioni i Prokurimit Publik, njėzėri vendosi tė mos pranojė ankesėn e paraqitur nga operatori ekonomik “Rean 95” shpk, pėr procedurėn e prokurimit “Procedurė e Hapur”, me Nr. REF-67104-05-04-2018 me objekt: Loti II “Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Rikonstruksion rrjet Kanalizimi nė Rrugėn “Qazim Vathi”, me anė te vendimit Nr. 647 Prot, datė 02.10.2018.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “B-VAAL ENGINERING” SHPK:
  • Operatori Ekonomik “B-VAAL ENGINERINJG” SHPK, nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor.

  2. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “REAN 95” SHPK
  • Operatori Ekonomik “REAN 95” shpk, nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor.

  3. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “C.E.C GROUP” SHPK
  • Operatori Ekonomik “C.E.C GROUP” shpk, nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor.

  4. Oferta e paraqitur nga Bashkimi i Operatorėve Ekonomik “G B CIVIL ENGINEERING & DERBI-E” SHPK:
  • Nuk plotėson kėrkesat e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.

  5. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “NOVATECH STUDIO” SHPK:
  • Operatori Ekonomik “NOVATECH STUDIO” SHPK, nuk plotėson, Kriteret e Veēanta tė Kualifikimit/ Kapaciteti teknik, pasi Vlera e ofertės ekonomike tė paraqitur nga Operatori Ekonomik ėshtė nėn vlerėn minimale tė pėrllogaritur nga Autoriteti Kontraktor.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.42 - Dt.22-10-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data