Open Procurement Albania

Blerje matėsa uji

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore
Objekti i Tenderit Blerje matėsa uji
Nr. Reference REF-70464-05-22-2018
Vlera / Fondi Limit 16 910 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 23-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 21-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 21-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues A.M.U SHPK
Viptis SHPK
Hidro Mentori SHPK
NOVAMAT SHPK
Comfort SHPK
Fat Group SHPK
W-Center SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • FAT GROUP
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 16 695 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 04-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 20034000
  Data e lidhjes sė kontratės 26-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 17.07.2018 dhe me vendim te K.P.P. nr. 633/2018 date 27.09.2018.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1 “A.M.U’’ SHPK:
  • Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  • Matesa e ujit te paraqitur nuk i plotesojne specifikimet teknike te kerkuara ne DST

  2. ‘‘Viptis’’ SHPK:
  • Nuk permbush kriteret e vecanta per kualifikim sipas DST.
  • Matesa e ujit te paraqitur nuk i plotesojne specifikimet teknike te kerkuara ne DST

  3. “Hidro Mentori”:
  • Pjesa me e madhe e dokumentave teknik janė pėrkthime te pa noterizuar nga gjuhet e huaja dhe pėr pasoje kėto dokumenta jane te pavlefshem.
  • Nuk ka paraqitur asnjė mostėr te produkteve qe ofron ditėn dhe datėn e dorėzimit te mostrave prane autoritetit kontraktor ne kundėrshtim me kriteret e veēanta per kualifikim.

  4. “NOVAMAT” SHPK :
  • Nuk ka paraqitur pothuajse asnje moster per matesat dhe vulat diten dhe daten e dorezimit te mostrave prane autoriteti kontraktor, bllokuesit te debitoreve i p0araqitur nga OE nuk jane sipas specifikimeve teknike.
  • Me perjashtim te autorizimit te prodhuesit per matesat e ujit, certifikatat e tij si dhe certifikata MID, te gjithe dokumantat e tjere nuk jane te perkthyer dhe te noterizuar.
  • Nuk ka autorizim prodhuesi dhe katalog dhe certifikate ISO 9001 prodhuesi per vulat dhe bllokuesit.
  • Matesa e ujit te paraqitur nuk i plotesojne specifikimet teknike te kerkuara ne DST.
  • Nuk ka paraqitur certifikate higjene per matesat.

  5. “Comfort” SHPK :
  • Nuk jane paraqitur manuale pėrdorimi per te gjithe matesat
  • Kataloget per vulat jane te paperkthyer ne noteri, vulat nukn plotesojne specifikimet teknike te kėrkuara ne DST.
  • Bllokuesi i ofruar nuk eshte ne pėrputhje me specifikimet teknike qe gjenden ne DST.
  • Nuk jane paraqitur autorizime prodhuesi per te gjithe produktet e kėrkuara nga autoriteti Kontraktor.
  • Nuk ka paraqitur certifikate per uje te pijshem per matesat e ofruara.

  6. “ W-Center” SHPK
  • Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnje oferte ekonomike .
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.44 - Dt.05-11-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data