Open Procurement Albania

Blerje rroba pune

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles kanalizime Vlore
Objekti i Tenderit Blerje rroba pune
Nr. Reference REF-72046-05-29-2018
Vlera / Fondi Limit 1 608 800,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-05-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 11-06-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 11-06-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Ekspo Sistem SHPK
Mega-Plast 2L SHPK
Muca SHPK
Zihni Mucaj
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ZIHNI MUĒAJ
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 407 900,00
  Data e shpalljes sė fituesit 10-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 1 vit
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Ka marrė pėrgjigje nė datė 21.06.2018.
  Ne date 19.06.2018 procedura u pezullua ne baze te urdherit nr.615 prot per shkak te paraqitjes se formularit te ankimit nr.50 prot, dt.18.06.2018 te Operatorit Ekonomik Zihni Mucaj P.F. mbas shqyrtimit te ankeses operatorit ekonomik Zihni Mucaj iu komunikua vendimi nga Komisioni i Shqyrtimit te Ankesave prane AK-se, me ane te shkreses nr.623 prot dt.21.06.2018 i cili vendosi mospranimin e ankeses se operatorit ekonomik Zihni Mucaj.
  U pezullua procedura per shkak te paraqitjes se vendimit te Komisionit te Prokurimit Publik, deri ne shqyrtimin e ankeses dhe marjen e nje vendimi perfundimtar nga Komisioni i Prokurimit Publik.
  Ne daten 20.09.2018 nepermjet shkreses nr.756 prot dt.20.09.2018, Autoritetit Kontraktor iu komunikua vendimi nr.616/2018 prot dt.20.09.2018 prot i Komisionit te Prokurimit Publik i cili vendosi :
  1- Te pranoje ankeses e operatorit ekonomik ankimues ‘Zihni Mucaj’ p.f per procedure e prokurimit ‘Kerkese per propozime’ me Nr.REF-72046-05-29-2018 me objekt ‘Blerje rroba pune’ me fond limit 1608800 leke pa tvsh, zhvilluar me date 11.06.2018 nga autoriteti kontraktor Ujesjelles Kanalizime Vlore sh.a
  2- Autoriteti kontraktor te anuloje vendimin e KVO-se mbi s’kualifikimin e operatorit ekonomik ‘Zihni Mucaj’ sh.p.k duke e kualifikuar kete operator
  Ne date 25.09.2016 u c’pezullua procedura me ane te shkreses nr.927 prot i cili urdheron KVO-ne te beje rivlersimin ne sistem ne faqen zyrtare te APP-se

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1. Ekspo Sistem
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnje oferte ekonomike si edhe nuk i ka plotesuar kriteret e pergjithshme te pranimit/kualifikimit, kriteret e vecanta te kualifikimit ,kapacitetin ekonomik dhe financiar si edhe kapacitetin teknik te kerkuar per kete procedure.

  2. Mega-Plast 2L :
  Operatori ekonomik nuk ka mundur dot te vertetoje piken 6 te kapacitetit teknik ku kerkohet qe : opertori ekonomik pjesemares ne tender duhet te paraqesi sipas listes (shtojca 10) mostrat e artikujve prane institucionit diten dhe oren e hapjes se ofertave. Mostrat e paraqitura nga operatori ekonomik Megaplast 2L nuk jane sipas specifikimeve teknike te kerkuara ne DST nga Autoriteti Kontraktor.

  3. Muca SHPK:
  Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnje oferte ekonomike si edhe nuk i ka plotesuar kriteret e pergjithshme te pranimit/kualifikimit, kriteret e vecanta te kualifikimit ,kapacitetin ekonomik dhe financiar si edhe kapacitetin teknik te kerkuar per kete procedure.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.40 - Dt.15-10-2018
  Lidhja e Kontratės
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data