Open Procurement Albania

Blerje Lėndė Djegėse Pellet Pėr Ngrohje

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė
 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Drejtoria Nr.3 e Punetoreve te Qytetit Tirane
Objekti i Tenderit Blerje Lėndė Djegėse Pellet Pėr Ngrohje
Nr. Reference REF-88605-10-04-2018
Vlera / Fondi Limit 6 150 964,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 05-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 15-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Climacasa SHPK
Sulollari SHPK
Bolt SHPK
Paera SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • CLIMACASA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 038 250,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 7245900
  Data e lidhjes sė kontratės 26-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Gjatė afateve tė ankimit pėr vlerėsimin e KVO ka pasur ankesa pėr vlerėsimin nga KVO tė renditjes pėrfundimtare tė operatorėve ekonomikė pjesėmarrės pėrkatėsisht nga operatori ekonomik i skualifikuar Bolt Sh.p.k me NIPT K91517011V, oferta e tė cilit ėshtė refuzuar nga autoriteti kontraktor pasi nuk plotėsonte kriteret e kualifikimit tė vendosura nė DST.
  Operatori ekonomik ankimues nuk e ka pranuar vendimin e autoritetit kontraktor nė lidhje me ankesėn dhe i ėshtė drejtuar me ankim Komisionit tė Prokurimit Publik, i cili me Vendimin Nr.793/1 datė 22.11.2018 mbėrritur pranė drejtorisė sonė mė 23.11.2018 me Nr.2034 Prot., ka vendosur tė mos pranojė ankesėn e paraqitur nga operatori ekonomik Bolt Sh.p.k dhe ka urdhėruar autoritetin kontraktor Drejtorinė e Pėrgjithshme Nr.3 tė Punėtorėve tė Qytetit tė vijojė hapat e mėtejshėm tė procedurės sė prokurimit.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  1) Operatori ekonomik Bolt SHPK:
  • Nuk plotėson pikėn i) tė kapacitetit teknik pasi Raporti i Testimit i paraqitur nuk ėshtė i lėshuar brenda 12 muajve tė fundit sipas kėrkesave tė DST por mė datė 06.05.2016 dhe ky raport testimi nuk ėshtė paraqitur i njehsuar me origjinalin nė pėrputhje me nenin 56 tė ligjit nr.7829, datė 01.09.194 ”Pėr noterinė” por vetėm vėrtetim pėrkthimi.

  2) Operatori ekonomik “Sulollari” SHPK:
  • Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion sipas kėrkesave tė DST.

  3) Operatori ekonomik Paera SHPK:
  • Nuk plotėson pikėn 1) tė kapacitetit ekonomik dhe financiar pasi nuk ka paraqitur Bilancin e Vitit 2015 tė ēertifikuar nga organet tatimore.
  • Nuk plotėson pikėn 5) tė kapacitetit ekonomik dhe financiar pasi faturat tatimore tė paraqitura nuk plotėsojnė furnizimet gjatė tre viteve tė fundit nė sasinė 40 % tė fondit limit me mallra tė ngjashėm por janė paraqitur fatura pėr mallra jo tė ngjashėm dhe krejtėsisht tė ndryshėm.
  • Nuk plotėson pikėn g) tė kapacitetit teknik pasi nuk ka paraqitur katalog ose fragment tė katalogut pėr mallrat objekt prokurimi sipas kėrkesave tė DST. • Nuk plotėson pikėn i) tė kapacitetit teknik pasi Raporti i Testimit i paraqitur nuk ėshtė i pėrkthyer dhe noterizuar.
  • Nuk plotėson pikėn k) tė kapacitetit teknik pasi dokumentacioni i paraqitur pėr automjetet e kėrkuara nuk ėshtė i plotė sipas kėrkesave tė DST.

  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.48 - Dt.03-12-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.49 - Dt.11-12-2018
  Apelime dhe Vendime tė KPP

  Blerje lėndė djegėse pellet pėr ngrohje

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
  Institucioni Prokurues Drejtoria Nr.3 e Punetoreve te Qytetit Tirane
  Objekti i Tenderit Blerje lėndė djegėse pellet pėr ngrohje
  Nr. Reference REF-84730-09-05-2018
  Vlera / Fondi Limit 6 150 964,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 06-09-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 17-09-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 17-09-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.40 - Dt.08-10-2018

  Blerje lėndė djegėse pellet pėr ngrohje

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
  Institucioni Prokurues Drejtoria Nr.3 e Punetoreve te Qytetit Tirane
  Objekti i Tenderit Blerje lėndė djegėse pellet pėr ngrohje
  Nr. Reference  REF-72895-05-31-2018
  Vlera / Fondi Limit 6 150 964,00
  Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 01-06-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-06-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 12-06-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Deri me 31-12-2018
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit NR.26 - DT.02-07-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data