Open Procurement Albania

Mbikqyerje tė Rindėrtim i shkollės 9- vjeēare, fshati Letaj, Has

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Has
Institucioni Prokurues Bashkia Has
Objekti i Tenderit Mbikqyerje tė Rindėrtim i shkollės 9- vjeēare, fshati Letaj, Has
Nr. Reference REF-79289-07-14-2018
Vlera / Fondi Limit 500 000,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-07-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 26-07-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues ELDA-VL SHPK
STUDIO PRIVATE PROJEKTIMESH STUDIMESH MONITORIMESH ARBI SHPK
NOVATECH STUDIO SHPK
REAN 95 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • STUDIO PRIVATE PROJEKTIMESH STUDIMESH MONITORIMESH ARBI
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 400 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 17-08-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 480000
  Data e lidhjes sė kontratės 06-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 15 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:
  Pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:
  1. “ELDA-VL” SHPK, NIPT: K67106202W
  Nuk ka paraqitur asnje dokument kualifikues sipas shtojces 7; Paraqitur Oferte pa vendosur vlere.
  2. “REAN 95” SHPK, NIPT: J61827043V; Vlera: 387,889.0 lekė pa Tvsh.
  Nuk ka arritur te plotesoj “Kerkesat per kualifikim”, te percaktuara ne shtojcen 7, pika 2 Kriteret e Vecanta te kualifikimit, kapaciteti ligjor i operatoreve ekonomike “Pune te ngjashme” dhe kapaciteti teknik dhe profesional, 1 Ing. Ndertimi.
  3. “NOVATECH STUDIO” SHPK, NIPT: L01717030C; Vlera: 420,191 lekė pa tvsh.
  Nuk ka arritur te plotesoj “Kerkesat per kualifikim”, te percaktuara ne shtojcen 7, pika 2 Kriteret e Vecanta te kualifikimit, kapaciteti ligjor i operatoreve ekonomike “Pune te ngjashme”.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit NR.34 - DT.27-08-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.37 - Dt.17-09-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data