Open Procurement Albania

Rikonstruksion i shkollės sė mesme "5 Tetori"

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kuēovė
Institucioni Prokurues Bashkia Kucove
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i shkollės sė mesme "5 Tetori"
Nr. Reference  REF-79279-07-13-2018
Vlera / Fondi Limit 43 528 333,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 16-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 15-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues BE - IS SHPK
Besta SHPK & Arkonstudio SHPK
Boshnjaku B SHPK
C O L O M B O SHPK
ELDA VL SHPK
Pienvis SHPK & Aurora Konstruksion SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INSTITUTI DEKLIADA - ALB & 6D
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 42 664 066,00
  Data e shpalljes sė fituesit 19-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 51196879.2
  Data e lidhjes sė kontratės 01-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 4 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar operatorėt ekonomik ofertues si mė poshtė :

  1. “ BE – IS ” shpk :
  • Isot e paraqitura nga ky operator ekonomik janė tė lėshuar nga njė organizėm i paakredituar nga DPA.
  • Nuk ka paraqitur dokumenta pėr eskavator me goma .
  2. “ Boshnjaku ” shpk :
  • Nuk ka paraqitur dokumenta pėr automjetet , autobetoniere 2 copė, autopompė pėr hedhje betoni 1 copė, autovinē 1 copė, fadromė me goma 1 copė, eskavator me goma 1 copė, dhe minieskavator 1 copė .
  • Isot e paraqitura nga ky operator ekonomik janė tė lėshuar nga njė organizėm i paakredituar nga DPA.
  • Nuk plotėson numrin e kėrkuar tė punonjėsve tė pajisur me dėshmi kualifikimi tė sigurimit teknik sipas grupeve tė kėrkuar.
  • Nuk ka paraqitur dokumenta pėr dy manovrator, vetėm pėr njė manovrator ka letra .

  3. “ C O L O M B O ” shpk :
  • Isot e paraqitura nga ky operator ekonomik janė tė lėshuar nga njė organizėm i paakredituar .
  • Mungon eskavatori me goma, letrat e paraqitura pėr eskavator me goma janė pėr fadromė me goma.
  • Nuk ka paraqitur dokumenta pėr skelė kullė .
  • Nuk plotėson numrin e kėrkuar tė punonjėsve tė pajisur me dėshmi kualifikimi tė sigurimit teknik sipas grupeve tė kėrkuar .

  4. “ ELDA VL ” shpk :
  • Nuk ka paraqitur asnjė dokumentacion dhe ofertė ekonomike.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.38 - Dt.24-09-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.40 - Dt.08-10-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data