Open Procurement Albania

Rehabilitim i banesave te komuniteteve te pafavorizuara

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Lushnje
Institucioni Prokurues Bashkia Lushnje
Objekti i Tenderit Rehabilitim i banesave te komuniteteve te pafavorizuara
Nr. Reference REF-80712-07-26-2018
Vlera / Fondi Limit 16 664 881,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-07-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 27-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues Boshnjaku B SHPK
Colombo SHPK
FLED SHPK
Llazo SHPK
INA SHPK
NIKA SHPK
JOGI SHPK
LEON KONSTRUKSION SHPK
TEA D & COGREN SHPK
Shkelqimi 07 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • SHKELQIMI 07 SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 16 160 085,00
  Data e shpalljes sė fituesit 15-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 19392102
  Data e lidhjes sė kontratės 17-10-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 69 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  Kthyer pergjigje me shkresen Nr 6867/2 date 02.10.2018.

  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. JOGI SHPK:
  • Shoqeria “ JOGI “ shpk, ka paraqitur sebashku me oferten financiare nje kohezgjatje pertej afatit maksimal te parashikuar ne DST per kete objekt.
  • Shoqeria Ka paraqitur per angazhim dokumentat per mjetin Kamioncine me targa FR 9632 C per te cilen nuk ka paraqitur certifikate transporti nga bashkia ,(te vlefshme).

  2. LEON SHPK:
  • Shoqeria LEON shpk nuk ka paraqitur Oferte ne perputhje me volumet e kerkuara pasi eshte paraqitur oferte vetem per 60% te preventivit.
  • Nga 37 banesa te kerkuar eshte paraqitur vetem per 20.

  3. COLOMBO SHPK:
  • Shoqeria nuk ka disponueshmerine e mjeteve pasi po te njejta mjete jane te angazhuara ne procedure tjeter ku eshte shpallur fitues po brenda te njejtit Autoritet Kontraktor (Bashkia Lushnje) .

  4. LLAZO SHPK:
  • Shoqeria LLAZO shpk nuk ka paraqitur Oferte ne perputhje me volumet e kerkuara pasi eshte paraqitur oferte vetem per 60% te preventivit.
  • Nga 37 banesa te kerkuar eshte paraqitur vetem per 20.

  5. FLED SHPK:
  • Shoqeria “ FLED” shpk ka mangesi ne mjete si me poshte :
  -Autoboti I ujit rezulton sipas dokumentacionit te Betoniere.
  - Mungon nje motogjenerator nga dy qe kėrkohen.
  • Tekniku I ndertimit nuk ka kualifikim IQT ose ekuivalente me te.
  • Nuk ploteson vleren per punet e ngjashme.
  • Mungon vertetim oshee per seline qe ka ne Bashkine Ura Vajgurore.

  6. BOSHNJAKU B SHPK:
  • Te gjitha kamioncinat e paraqitura nga shoqeria Shoqeria per angazhim dokumentat per mjete nuk ka paraqitur certifikate transporti nga bashkia ,(te vlefshme).
  • Shoqeria nuk ka paraqitur per zbatimin e punimeve 2(dy ) elektriciste sebashku me dokumentacionin perkates sipas kerkesave te percaktuara ne DST.

  7. INA SHPK:
  • Shoqeria INA shpk nuk ka paraqitur Oferte ne perputhje me volumet e kerkuara pasi eshte paraqitur oferte vetem per 60% te preventivit.
  • Nga 37 banesa te kerkuar eshte paraqitur vetem per 20.
  • Shoqeria ka paraqitur per angazhim dokumentat per mjetin Kamion me targa KO 7136 B per te cilen nuk ka paraqitur certifikate transporti nga bashkia ,(te vlefshme).
  • Shoqeria ka paraqitur per zbatimin e punimeve vetem nje pompe suvatimi nga dy te kerkuara ne DST.

  8. NIKA SHPK:
  • Shoqeria NIKA shpk nuk ka paraqitur Oferte ne perputhje me volumet e kerkuara pasi eshte paraqitur oferte vetem per 60% te preventivit.
  • Nga 37 banesa te kerkuar eshte paraqitur vetem per 20.
  • Shoqeria nuk ka paraqitur vertetimin per shlyerjen e taksave vendore ne njesite ku ushtron aktivitet.

  9. TEA D dhe Cogren SHPK:
  • Bashkimi i operatoreve Tea D dhe Cogren shpk nuk ka paraqitur Oferte ne perputhje me volumet e kerkuara pasi eshte paraqitur oferte vetem per 75% te preventivit.
  • Nga 37 banesa te kerkuar eshte paraqitur vetem per 24.
  • Bashkimi i operatoreve nuk ploteson kriterin e puneve te ngjashme pasi shoqeria Cogren nuk ploteson vleren e puneve te ngjashme ne raport me perqindjen (49%) e pjesemarrjes ne tender.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.42 - Dt.22-10-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.42 - Dt.22-10-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data