Open Procurement Albania

Transport dhe ngarkim zhavorr mali pėe shtrimin e rrugėve nė parcelat bujqėsore (Njėsia Administrative Zharrėz dhe Ruzhdie).

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Patos
Institucioni Prokurues Bashkia Patos
Objekti i Tenderit Transport dhe ngarkim zhavorr mali pėe shtrimin e rrugėve nė parcelat bujqėsore (Njėsia Administrative Zharrėz dhe Ruzhdie).
Nr. Reference REF-91440-10-25-2018
Vlera / Fondi Limit 1 249 345,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 26-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 05-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues SARK SHPK
Startrans SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Startrans
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 1 220 542,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1464650
  Data e lidhjes sė kontratės 19-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik si me poshtė :

  1) Shoqėria “SARK” SHPK :
  Kishte mangesi te dokumentave ligjore, konkretisht:
  Nė pikėn 5 nė DST lidhur me dėshmitė pėr mjetet dhe pajisjet teknike, qė nevojiten pėr ekzekutimin e kontratės:
  • Pėr mjetet kamion me targė AA283JU dhe AA590DF si edhe pėr eskavatorėt e paraqitur, mungojnė foto tė mjeteve, si njė kriter pėr vėrtetimin e mjeteve nė dispozicion.
  • Pėr mjetin me targė AA590DF ėshtė paraqitur njė certifikatė transporti sė cilės i ka kaluar afati i vlefshmėrisė.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.47 - Dt.26-11-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.51 - Dt.24-12-2018

  Transport dhe ngarkim zhavorr mali per shtrimin e rrugeve nė parcelat bujqėsore (Zharrez Ruzhdie).

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Patos
  Institucioni Prokurues Bashkia Patos
  Objekti i Tenderit Transport dhe ngarkim zhavorr mali per shtrimin e rrugeve nė parcelat bujqėsore (Zharrez Ruzhdie).
  Nr. Reference REF-85882-09-17-2018
  Vlera / Fondi Limit 1 249 345,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 18-09-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-09-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 28-09-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues 2
  Operatorė Konkurues ARDMIR
  Startrans
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • ARDMIR
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 960 094,00
  Data e shpalljes sė fituesit 16-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar operatori ekonomik si me poshtė :

  1. "Startrans” SHPK :
  Nuk ploteson piken 5 per deshmite dhe pajisjet teknike qe keni ne dispozicion per ekzekutimin e kontrates .
  Arsyeja e Anulimit Anullohet procedura me objekt “ Transport dhe ngarkim zhavorr mali per shtrimin e rrugeve nė parcelat bujqėsore (Zharrez+Ruzhdie).”me nr.33 date 13/09/2018 se operatori ekonomik fitues ARDMIR sh.p.k ėshtė tėrhequr nga procedura e prokurimit me anė tė kėrkesės sė tėrheqjes Nr.2049/7 Prot Dt. 22/10/2018 pėr arsye se i ka mjetet e angazhuara nė kontrat tjetėr.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.42. - Dt.22-10-2018
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.43 - Dt.29-10-2018

  Transport dhe ngarkim zhavorr mali per shtrimin e rrugeve nė parcelat bujqėsore (Zharrez Ruzhdie).

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Patos
  Institucioni Prokurues Bashkia Patos
  Objekti i Tenderit Transport dhe ngarkim zhavorr mali per shtrimin e rrugeve nė parcelat bujqėsore (Zharrez Ruzhdie).
  Nr. Reference REF-81742-08-02-2018
  Vlera / Fondi Limit 1 249 345,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 03-08-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 16-08-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 16-08-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Asnjė nga ofertat e paraqitura nuk pėrputhet me kriteret e pėrcaktuara nė dokumentet e tenderit.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.37 - Dt.17-09-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data