Open Procurement Albania

Rehabilitimi i banesave tė komunitetit rom dhe egjiptian

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Elbasan
Institucioni Prokurues Bashkia Elbasan
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i banesave tė komunitetit rom dhe egjiptian
Nr. Reference REF-81785-08-02-2018
Vlera / Fondi Limit 11 875 705,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 03-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 15-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 15-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 20
Operatorė Konkurues Murati SHPK
Albin- Tros 2011 SHPK & “Rej SHPK
Avduli SHPK
Bahas SHPK
Bajrami N SHPK
Blerimi SHPK
Boshnjaku B SHPK
Colombo SHPK
Delia Impex SHPK
Fled SHPK
Ina SHPK
Jogi SHPK
Meni SHPK
Sark SHPK
Shamo- Construction SHPK
Shendelli SHPK
Flonja SHPK
Albkonstruksion SHPK & Vellezerit Hysa SHPK
Nika SHPK
Tea- D SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BLERIMI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 8 500 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 11-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 10200000
  Data e lidhjes sė kontratės 18-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar:

  1. “Flonja” sh.p.k:
  Nuk ploteson kriteret e vendosuara ne DST lidhur me stafin .

  2. Ofertuesi B.O “Albkonstruksion” sh.p.k. & “Vellezerit Hysa” sh.p.k.
  Nuk ploteson kriteret e vendosuara ne DST lidhur me stafin .

  3. Ofertuesi “Nika” sh.p.k
  se: Operatori ekonomik ‘Nika’ ka cėnuar preventivin e objektit te prokururar te paraqitur ne DST: *Rikonstruksioni i banesės se z.Luan Roko ne Shumėn III-punime elektrike ka mungesė tė zėrit me numėr analize 2.487/d , F.V kuti support “celsa prizash” pllaket 4 modular Gevis; *Rikonstruksioni i banesės sė Z. Gani Ademi nė Shumėn II-punime elektrike ka mungesė tė zėrit me numėr analize 2.486, F.V portollampa normale 10A.

  4. Ofertuesi “Tea- D” sh.p.k.
  Operatori ekonomik “TEA-D” ka cėnuar preventivin e objektit tė prokururar tė paraqitur nė DST: mungojnė te gjithe zėrat e punimeve pėr “8.Rikonstruksioni i baneses se z.Nebi Mustafaj”.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.37 - Dt.17-09-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.38 - Dt.24-09-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data