Open Procurement Albania

Blerje e dy kamionēinave vet-shkarkuese

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Vlorė
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Vlore
Objekti i Tenderit Blerje e dy kamionēinave vet-shkarkuese
Nr. Reference REF-82757-08-13-2018
Vlera / Fondi Limit 3 000 000,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 14-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 27-08-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 27-08-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Moena Al-66 SHPK
Viptis SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VIBTIS SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 2 790 000,00
  Data e shpalljes sė fituesit 11-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3348000
  Data e lidhjes sė kontratės 17-09-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 10 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Eshte skualifikuar Operatori ekonomik‘‘Moena Al-66’’.

  Arsyet: Operatori ekonomik Moena Al-66 nuk ka mundur dot te vertetoje:
  a. Piken 2.3.b te kapacitetit teknik ku kerkohet qe Operatori ekonomik duhet te kete te punesuar ne stafin e tij nje inxhinier mekanik me qellim qe te verifikohet paraprakisht gjendja teknike e mjeteve qe do te blihen. Kjo te vertetohet me listepagesat e firmes ku ing.mekanik te jete i pasqyruar ne listepagesat e firmes jo me pak se nje vit. Ne listepagesat e firmes ne baze te kodeve te cilat jane siguruar punonjesit e firmes nuk rezulton asnje inxhinier mekanik.
  b. Piken 2.3.c te kapacitetit teknik ku kerkohet Operatori ekonomik duhet te paraqese dhe autorizim prodhuesi. Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnje dokument per te vertetuar kete pike te kapacitetit teknik.
  c. Piken b. Te Kritereve te vecanta te kualifikimit ku kerkohet : Vėrtetimin qė konfirmon shlyerjen e tė gjitha detyrimeve tė maturuara tė energjisė elektrike tė kontratave tė energjisė qė ka operatori ekonomik qė ėshtė i regjistruar nė Shqipėri.vertetimi i OSHEE per shlyerjen e energjise elektrike i paraqitur nga operatori ekonomik per kete procedure prokurimi eshte i pavlefshem sepse ne te nuk jane perfshire ne pagesa muaji Qershor dhe muaji Korrik faturat e te cilave jane maturuar dhe duhet te ishin shlyer nga ana e Operatorit Ekonomik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.37 - Dt.17-09-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.39 - Dt.01-10-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data