Open Procurement Albania

Rikualifikimi i Sheshit ne Gruemire

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Malėsi e Madhe
Institucioni Prokurues Bashkia Malesi e Madhe
Objekti i Tenderit Rikualifikimi i Sheshit ne Gruemire
Nr. Reference REF-83875-08-27-2018
Vlera / Fondi Limit 4 163 121,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 28-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 07-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues Karl Gega Konstruksion SHPK
SARK SHPK
Laēaj SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LACAJ SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 4 096 850,00
  Data e shpalljes sė fituesit 09-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. SARK
  Perkatesisht per arsyet e meposhtme:
  • Eskavatori me goma nuk ka leje qarkullimi ,siguracion dhe certifikate kontrolli teknik
  • Kamioni AA997 BF nuk eshte mbi 5 ton sikurse eshte kerkohet ne kriteret per kualifikim
  • Ne licenc nuk ka te perfshire dy drejtuesa teknik Ing Rozina Tabaku dhe Ing. Astrit Sila te cilet jane deklaruar qe do ndjekin punimet

  2. “Karl Gega Konstruksion
  •Eshte terhequr nga procedura me deklaraten nr. 71 prot. Date 10.09.2018
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data