Open Procurement Albania

Ndertim i Sheshit te Bashkise Malesi e Madhe

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Malėsi e Madhe
Institucioni Prokurues Bashkia Malesi e Madhe
Objekti i Tenderit Ndertim i Sheshit te Bashkise Malesi e Madhe
Nr. Reference REF-83951-08-28-2018
Vlera / Fondi Limit 6 376 167,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Njoftuar Fituesi
Data e Njoftimit tė Tenderit 30-08-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 10-09-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 10-09-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues LACAJ SHPK & SMO VATAKSI SHPK
SARK SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LACAJ SHPK - SMO VATAKSI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 6 292 712,00
  Data e shpalljes sė fituesit 26-09-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 2 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. SARK SHPK:
  • Manovratoret, elektricisti,Hidrualiku dhe hekurkthyes nuk disponojn te jene te certifikuar nga organ I kredituar certifikues personeli.
  • Nuk disponon autovinc minimumi 8 ton.
  • Ing Gjeoded Vasil Peci nuk eshte I punesuar prane subjektit me kohe te plote pune.
  • Kamoni me targa AA283JU nuk eshte rimorkiator.
  • Ne licenc nuk ka te perfshim dy drejtuesa teknik.
  • Kontrata e sherbimit date 04.05.2018 e lidhur ndermjet Sark sh.p.k dhe Aliko Ndertimi Sh.p.k nuk eshte e noterizuar.
  • Kontrata e sherbimit per mjetin Autobetoniere GJ1124B nuk eshte e specifikuar per mjetin ne fjale dhe nuk eshte e lidhur prane noterit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit Nr.39 - Dt.01-10-2018
  Lidhja e Kontratės
  Projekti

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data