Open Procurement Albania

Rehabilitimi i rrjetit tė ujėsjellėsit nė zona nė Lagjeve Nr.1, Nr.4, Nr.5, Nr.8, Nr.18, Bashkia Durrės

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Durrės
Institucioni Prokurues Sh.A Ujesjelles Kanalizime Durres
Objekti i Tenderit Rehabilitimi i rrjetit tė ujėsjellėsit nė zona nė Lagjeve Nr.1, Nr.4, Nr.5, Nr.8, Nr.18, Bashkia Durrės
Nr. Reference REF-84669-09-04-2018
Vlera / Fondi Limit 18 180 775,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 08-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues AL-ASFALT SHPK
ALEN-CO SHPK
EURONDĖRTIM 2000 SHPK
KRONOS KONSTRUKSION SHPK
LIQENI VII SHPK & KUPA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • LIQENI VII SHA - KUPA SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 17 640 008,00
  Data e shpalljes sė fituesit 01-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 21168009.6
  Data e lidhjes sė kontratės 19-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 60 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Skualifikohen operatoret ekonomik si me poshte:

  1. Operatori Ekonomik ‘’AL-ASFALT” SHPK ėshtė skualifikuar pėr arsye se:
  • Lidhur me Kriteret e Vecanta tė Kualifikimit :
  Kapaciteti Teknik :
  Pika 3. Ēertifikatat ISO 9001-2008 dhe ISO 14001-2004 nuk janė tė rinovuara si dhe nuk ka paraqitur ēertifikatat ISO 8000-2014 dhe BS-EN 13331-1:2002.
  Pika 4.a Inxhinieri gjeodet, pėr tė cilin ėshtė paraqitur dokumetacioni pėrkatės, nuk ndodhet nė Licencėn e Shoqėrisė.
  Pika 4.c.Nuk ka paraqitur diplomė dhe cv pėr Arkeologun.
  Pika 5. Nuk ka paraqitur dokumenta per mjetet Autopompė, Pirun (min 6 ton), Aparat saldimi tubo PE, kontrata e qerasė pėr eskavator me zinxhirr ka objekt tjetėr prokurimi, 2 fadromat nuk kanė dokumentat pėrkatese si leje qarkullimi, taksa, siguracion, certifikatė te kontrollit teknik etj. Rimorkiatorit i ka pėrfunduar afati i siguracionit dhe taksave.
  Pika 7. Deklarata nė Shtojcėn 11. nuk eshte sipas formatit tė kėrkuar nė DST

  2. Operatori Ekonomik “EURONDĖRTIM 2000” SHPK ėshtė skualifikuar pėr arsye se :
  • Lidhur me Kriteret e Vecanta tė Kualifikimit :
  Pika 1.ē Preventivi i ofertės ka gabime nė llogaritjen e zerit pusetė shpėrndarėse (nuk ka bere shumezimin vleres se pusetes, tipi I me 8 daje, me sasinė 18 cope), si rrjedhoje oferta rezulton te jetė anomalishtė e ulėt
  Kapaciteti Teknik :
  Pika 3. Nuk ka paraqitur ēertifikaten BS-EN 13331-1:2002.
  Pika 4.c Nuk ka paragjitur kontratė pune dhe dokumenta pėr Arkeolog;
  Pika 5. Nuk ka paraqitur dokumenta per mjetet Autofshese per pastrim rruge e teritor, Pirun (min 6 ton), Grejder, Rimorkiatori dhe Autobetoniere nuk kanė dokumentat pėrkatėse si leje qarkullimi, taksa, siguracion, certifikatė te kontrollit teknik etj.
  Pika 6. Autorizim prodhuesi /distributori :
  Autorizimi i Konti hidroplast nuk eshte i shoqeruar me certifikaten ISO 9001:2015 te prodhuesit Autorizimi i ZIGGIOTTO SRL me A.M.U ėshtė pėr objekt tjetėr prokurimi;
  Autorizimi i BORFIT TURAN MAKINA nuk eshte i shoqeruar me katalogjet perkatese.
  BAYLAN WATER METTERS nuk ka ISO prodhuesi dhe autorizim me A.M.U.

  3. Operatori Ekonomik “KRONOS KONSTRUKSION ” SHPK ėshtė skualifikuar pėr arsye se:
  • Kriteret e Vecanta tė Kualifikimit :
  Pika1.d Nuk ka paraqitur Formular vlerėsimi:
  Pika1.dh Nuk ka paraqitur deklarate per disponueshmerine e mjeteve;
  Kapaciteti Teknik:
  Pika 1 Nuk ka paraqitur asnje dokument pėr punė tė ngjashme.
  Pika 2 Nuk ka paraqitur Licencėn e Shoqėrisė
  Pika 3. Nuk ka paraqitur ēertifikatat PAS -99-2012, ISO 8000-2014 dhe BS-EN 13331-1:2002. Pika 4. Nuk ka paraqitur vertetimin nga Tatim Taksat per nr. Punonjesish si dhe lispagesat e keruara sipas DST.

  4. ‘’ALEN-CO ” SHPK
  Nuk ka paraqitur asnje dokumentacion.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.44 - Dt.05-11-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.47 - Dt.26-11-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data