Open Procurement Albania

Supervizim i objektit Rikonstruksion i shkollės 9 vjeēare Meleq Gostinishti.

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Patos
Institucioni Prokurues Bashkia Patos
Objekti i Tenderit Supervizim i objektit Rikonstruksion i shkollės 9 vjeēare Meleq Gostinishti.
Nr. Reference REF-87397-09-26-2018
Vlera / Fondi Limit 961 128,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-09-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 08-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 08-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 5
Operatorė Konkurues DRICONS SHPK
HMK-CONSULTING SHPK
M.A.K STUDIO SHPK
NOVATECH STUDIO SHPK
Rean 95 SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • HMK - Consulting
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 846 886,00
  Data e shpalljes sė fituesit 22-10-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 1016263
  Data e lidhjes sė kontratės 01-11-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 6 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Jane skualifikuar si mėposhtė:

  1. Shoqėria “M.A.K STUDIO” SHPK
  • Nuk ploteson kriterin e vecante te kualifikimit per numrin e punonjesve pasi mungon nje drejtues teknik Ing.Mjedisi.

  2. Shoqėria “NOVATECH STUDIO” SHPK
  • Nuk ploteson kriterin e vecante te kualifikimit analizen teknike te cmimit.
  • Nuk ploteson kriterin e vecante te kualifikimit per numrin e punonjesve pasi u mungon Ing.Mjedisit dhe per te gjithe drejtuesit teknik mungojne licensat profesionale.
  • Nuk ploteson kriterin e vecante te kualifikimit certifikatat ISO-9001;2015, ISO-14001;2015, BS OHSAS 18001;2007.
  • Furnizimi i ngjashem nuk eshte ne vleren e kerkuar .

  3. Shoqėria “Rean 95” SHPK
  Nuk ploteson kriterin e vecante te kualifikimit analizen teknike te cmimit pasi mbeshtetur ne V.K.M .Nr.354 dt.11.05.2016 "Per miratimin e manualit te tarifave per sherbime ne planifikim territori, projektim, mbikqyrje dhe kolaudim" dhe ne Rekomandimin e APP nr.6559 prot, dt.27.06,2018, oferta e paraqitur eshte me e ulet se kufiri minimal i parashikuar ne kriteret teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.43 - Dt.29-10-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.45 - Dt.12-11-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data