Open Procurement Albania

Ndėrtim rruga (Abaz Ermenji Asim Zeneli Dede Gjon Luli Degezimi rr.Arben Broci mbi kanal Ajet Gjindoli deri tek Abdyl Elmazi).

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kamėz
Institucioni Prokurues Bashkia Kamez
Objekti i Tenderit Ndėrtim rruga (Abaz Ermenji Asim Zeneli Dede Gjon Luli Degezimi rr.Arben Broci mbi kanal Ajet Gjindoli deri tek Abdyl Elmazi).
Nr. Reference REF-88425-10-03-2018
Vlera / Fondi Limit 51 855 538,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 04-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 05-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 7
Operatorė Konkurues Ndėrtimi SHPK & Ndregjoni SHPK
BE-IS SHPK
Kacdedja SHPK
Kupa SHPK
Liqeni VII SHPK
Shpresa-AL SHPK
Sireta 2 F SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Ndėrtimi SHPK - Ndregjoni SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 49 983 810,00
  Data e shpalljes sė fituesit 23-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 59980572
  Data e lidhjes sė kontratės 12-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 165 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė te s’kualifikuar:

  1. ” Shpresa-AL SHPK:
  • Nuk ka paraqitur preventive.
  2. ” BE-IS”SHPK:
  3 Teknik Ndertimi te pajisur me diploma perkatese, deshmi kualifikimit teknik (te vlefshme) Nga verefikimi rezulton se nje tekniku , i ka mbaruar IQT, tekniku tjeter nuk ka diplomen perkatese dhe i ka mbaruar IQT-ja
  • Jane kerkuar 3 punonjes Hidraulik, njerit hidraulik, i ka mbaruar IQT-ja.
  • Jane kerkuar 4 Automakinist te pajisur me deshmit e drejtimit sipas dpshtrr
  Vetem njė eshte i pajisur me deshmi drejtimi sipas DPSHTRR. Personat e tjere nuk kane deshmite perkatese sipas DPSHTRR.

  3.” Sireta 2 F SHPK :
  -Ne dokumentat standarte jane kerkuar qe operatori pjesmarres te kete,
  • Teknik Ndertimi te pajisur me diploma, deshmi kualifikimi sig, teknik, (te vlefshme). Me dokumenta te rregullta rregullta jane vetem 2.tekniket e tjere nuk kane diplomat perkatese.
  • Jane kerkuar 4 Eskavatorista . Njė eskavatorist nuk ka Deshmi drejtimi si dhe IQT.
  • Jane kerkuar 4 Automakinista . Tre automakiniste nuk kane deshmite perkate te leshuara nga DPSHTRR.
  • Jane Kerkuar 3 Kamioncina nga 1-2 ton. Jane paraqitur 2 kamioncina, Kamioncines me qera me targa TR 4694 P i ka mbaruar akti Kolaudimit me dt 03.11.2018, mungon fotoja e mjetit. Kamionit i marre me qera me targa AA 907DD I mungon Leja e transportit, certifikata e pronesise, dhe foto.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.47 - Dt.26-11-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.50 - Dt.17-12-2018

  Ndėrtim rruga (Abaz Ermenji Asim Zeneli Dede Gjon Luli Degezimi rr.Arben Broci mbi kanal Ajet Gjindoli deri tek Abdyl Elmazi).

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Kamėz
  Institucioni Prokurues Bashkia Kamez
  Objekti i Tenderit Ndėrtim rruga (Abaz Ermenji Asim Zeneli Dede Gjon Luli Degezimi rr.Arben Broci mbi kanal Ajet Gjindoli deri tek Abdyl Elmazi).
  Nr. Reference REF-88074-10-02-2018
  Vlera / Fondi Limit 51 855 538,00
  Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
  Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 03-10-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 02-11-2018
  Data e mbajtjes sė tenderit 02-11-2018
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės 165 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.40 - Dt.08-10-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data