Open Procurement Albania

Sistemim -Asfaltim i rruges "Kallareve", Qereke, Nj.A. Nikel, Kruje" .

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Krujė
Institucioni Prokurues Bashkia Kruje
Objekti i Tenderit Sistemim -Asfaltim i rruges "Kallareve", Qereke, Nj.A. Nikel, Kruje" .
Nr. Reference REF-88969-10-08-2018
Vlera / Fondi Limit 3 919 644,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 09-10-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 19-10-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 19-10-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 2
Operatorė Konkurues Bahas SHPK
Sark SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • BAHAS
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3 328 580,00
  Data e shpalljes sė fituesit 21-11-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 3994296
  Data e lidhjes sė kontratės 04-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka pasur ankesa.
  U paraqit ankesė sipas formularit pėrkatės me nr.6601 Prot date 02.11.2018 nga Operatori ekonomik“Sark ‘’sh.p.k dhe me shkresen nr.6601/1 date 08.11.2018 i eshte kthyer pergjigje .

  Eshte s’kualifikuar operatori ekonomik si vijon :

  1.“Sark” SHPK:
  Nuk ploteson kriteret e percaktuara ne DST.
  •Ne kundershtim me piken 2.3.8 te Dokumentave Standarte te Tenderit ne cilen kerkohet qe ofertuesit ekonomike per te realizuar kontraten duhet te disponojne mjetet dhe makinerite e nevojshme, nder to edhe Autobot uji (cope 1), subjekti “Sark” sh.p.k ka paraqitur faturen tatimore te shitjes me nr. 27, date 13.07.2010, me anen e te ciles vertetohet se disponon bot uji te thjeshte, dhe jo Autobot uji, ashtu si eshte kerkuar ne DST.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.47 - Dt.26-11-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.49 - Dt.11-12-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data