Open Procurement Albania

Loti III Blerje bukė thekre dhe integrale

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Qendra Ekonomike e Zhvillimit dhe Edukimit te Femijeve Tirane
Objekti i Tenderit Loti III Blerje bukė thekre dhe integrale
Nr. Reference REF-92736-11-05-2018
Vlera / Fondi Limit 14 834 173,00
Lloji i Kontratės Publike Blerje Mallrash
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 06-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 30-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 30-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 4
Operatorė Konkurues Nelsa SHPK
Eglenti SHPK
K A D R A SHPK
M.C.Catering SHPK & Regli SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Mc Catering SHPK - EGLENTI SHPK - REGLI SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 9,773,250
  Data e shpalljes sė fituesit 09-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 11727900
  Data e lidhjes sė kontratės 24-01-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1) “Nelsa” Sh.p.k
  • Kriteret e veēanta pika 2.3.5, operatori ekonomik nuk ka paraqitur dokumentacionin qė vėrteton pėrmbushjen e plotė tė kėtij kriteri. Konkretisht mungon dokumentacioni qė vėrteton pėrmbushjen e kapacitetit prej 3000 bukė nė ditė.
  • Kriteret e veēanta pika 2.3.9, operatori ekonomik nuk ka dorėzuar mostrat sipas specifikimeve teknike tė autoritetit kontraktor pėr artikujt e kėrkuar.

  2) “Eglenti” Sh.p.k:
  Ka paraqitur nje oferte anomalisht tė ulėt.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.04 - Dt.28-01-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data