Open Procurement Albania

Loti i Dytė Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Rruga pėr nė fshatin Kasallė (degėzim nga Cerkezi nė Cinam) Loti II

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Loti i Dytė Mbikqyrja e punimeve pėr objektin: Rruga pėr nė fshatin Kasallė (degėzim nga Cerkezi nė Cinam) Loti II.

Burimi i financimit: Tė ardhurat e Bashkisė sė Tiranės vėnė nė dispozicion nga buxheti i Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2018, miratuar me VKB Nr. 132 datė 21.12.2017, “Pėr miratimin e programit buxhetor afatmesėm 2018-2020 dhe detajimin e buxhetit tė Bashkisė sė Tiranės pėr vit in 2018”.
Nr. Reference REF-93818-11-12-2018
Vlera / Fondi Limit 469 537,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 13-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 23-11-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 23-11-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 6
Operatorė Konkurues Infratech SHPK
M.A.K Studio SHPK
Zenit &Co SHPK
Nord Comat SHPK & C.E.C Group SHPK
Novatech Studio SHPK
Tirana New SHPK
Supervisior SHPK & Vler Invest SHPK
Instituti Dekliada-Alb SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • INFRATECH SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 390 147,00
  Data e shpalljes sė fituesit 12-12-2018
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 468176
  Data e lidhjes sė kontratės 20-12-2018
  Kohėzgjatja e kontratės 3 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm, pėrkatėsisht pėr arsyet e mėposhtme:

  1. Oferta e paraqitur nga bashkimi i Operatorėve ekonomikė "Nord Comat" SHPK & "C.E.C Group" shpk:
  • Bashkimi i Operatorėve ekonomikė “Nord Comat” shpk& “C.E.C Group” SHPK nuk ploteson piken 4/b te Kapacitetit Teknik, Kriteret e Vecanta te Kualifikimit Kualifikimit tė pėrcaktuar nė Dokumentat Standarte tė Tenderit.
  • Bashkimi i operatoreve ekonomikė “Nord Comat” SHPK & “C.E.C Group” shpk, rezultoi se operatori ekonomik “C.E.C Group” SHPK nuk ka paraqitur formularet e deklarimit te pagesave per sigurimet shoqerore dhe shendetesore per periudhen Gusht 2018 dhe Shtator 2018.

  2. Oferta e paraqitur nga Operatori ekonomik "Novatech Studio " shpk:
  • Operatori ekonomik "Novatech Studio" shpk, nuk ka respektuar VKM Nr. 354 date 11.05.2016 "Per miratimin e manualit te Tarifave per Sherbime ne Planifikim Territori, projektim, Mbikqyrje dhe Kolaudim", cituar ne paragrafin e fundit te Kritereve te Vecanta te Kualifikimit te kerkuar nga Autoriteti Kontraktor.

  • Operatori ekonomik "Novatech Studio" SHPK nuk ploteson piken 4/b te Kapacitetit Teknik, Kriteret e Vecanta te Kualifikimit tė pėrcaktuar nė Dokumentat Standarte tė Tenderit.

  3. Oferta e paraqitur nga Bashkimi i Operatorėve ekonomikė "Tirana New Supervisior" SHPK & "Vler Invest" shpk:
  • Bashkimi i Operatoreve ekonomike "Tirana New Supervisior" SHPK & "Vler Invest" shpk, nuk ka respektuar VKM Nr. 354 date 11.05.2016 "Per miratimin e manualit te Tarifave per Sherbime ne Planifikim Territori, projektim, Mbikqyrje dhe Kolaudim", cituar ne paragrafin e fundit te Kritereve te Vecanta te Kualifikimit te kerkuar nga Autoriteti Kontraktor.

  4.Oferta e paraqitur nga Operatori ekonomik "Instituti Dekliada-Alb" shpk:
  • Shoqeria "Instituti Dekliada" shpk, nuk ka respektuar VKM Nr. 354 date 11.05.2016 "Per miratimin e manualit te Tarifave per Sherbime ne Planifikim Territori, projektim, Mbikqyrje dhe Kolaudim", cituar ne paragrafin e fundit te Kritereve te Vecanta te Kualifikimit te kerkuar nga Autoriteti Kontraktor.
  • Operatori ekonomik "Instituti Dekliada-Alb" SHPK nuk ploteson piken 1 te Kapacitetit Teknik te kritereve te Vecantate Kualifikimit, tė pėrcaktuara nė Dokumentat Standarte tė Tenderit.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit Nr.50 - Dt.17-12-2018
  Lidhja e Kontratės Nr.52 - Dt.31-12-2018

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data