Open Procurement Albania

'Rikonstruksion i shkolles Sabaudin Gabrani 1'

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues Bashkia Tirane
Objekti i Tenderit Rikonstruksion i shkolles Sabaudin Gabrani 1.

Burimi i financimit: Tė ardhurat e Bashkisė sė Tiranės vėnė nė dispozicion nga tė ardhurat e Bashkisė sė Tiranės nė mbėshtetje tė VKB Nr. nr.115 datė 27.09.2018, “Pėr disa ndryshime nė Vendimin e Kėshillit tė Bashkisė Nr. 132, datė 21.12.2017, pėr “Miratimin e Programit buxhetor afatmesėm 2018 – 2020 dhe detajimin e buxhetit tė Bashkisė sė Tiranės pėr vitin 2018 (i ndryshuar), me objekt: ”Rikonstruksioni i shkollės Sabaudin Gabrani 1”.
Nr. Reference REF-94752-11-19-2018
Vlera / Fondi Limit 50 619 360,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 20-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 20-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 20-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 10
Operatorė Konkurues BE IS SHPK
Eurondertimi 2000 SHPK
Kevin Konstruksion SHPK
ELDA-VL SHPK
LALA SHPK
INA SHPK & Korseli SHPK
Kacdedja SHPK & AGRI Konstruksion SHPK
NIKA SHPK
Ndregjoni SHPK & Egland SHPK & Vllaznia Ndėrtim I.S SHPK
Klajger Konstruksion SHPK & ED Konstruksion SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • KLAJGER KONSTRUKSION SHPK - Ed Konstruksion SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 45,453,275
  Data e shpalljes sė fituesit 07-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 54543930
  Data e lidhjes sė kontratės 25-01-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 12 muaj
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Janė skualifikur ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Operatori ekonomik “Be Is” SHPK:
  • Operatori ekonomik, nuk plotėson kriteret e vecanta pėr kualifikim, kapaciteti teknik (shtojca 10).
  • dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė, pėr kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 7 ton dhe maksimumi 12 ton tė kerkuar nga ak (3 cope), pėr kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 3.5 ton dhe maksimumi 5 ton tė kerkuar nga ak (4 cope), pėr kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton tė kerkuar nga ak (5 cope) dhe mjetet autobetonierė, autobot uji , autopompė betoni.

  2. Operatorit ekonomik “Eurondertimi 2000 ”SHPK:
  • Operatori ekonomik, nuk plotėson kriteret e vecanta pėr kualifikim, kapaciteti teknik (shtojca 10).
  • Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 3.5 ton dhe maksimumi 5 ton tė kerkuar nga ak (4 cope) si , ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton te kerkuar nga ak (5 copė),kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 7 ton dhe maksimumi 12 ton tė kerkuar nga ak (3 cope).

  3. Operatori ekonomik “Kevin Konstruksion ” SHPK :

  •Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė dst.

  4.operatori ekonomik “Elda-vl” SHPK :

  •Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė dst.

  5. OPERATORI EKONOMIK “LALA ” SHPK:

  •Nuk ka paraqitur ofertė ekonomike dhe dokumentacionin kualifikues tė kėrkuar nė dst.

  6. Bashkimi i operatorėve ekonomik “Ina” SHPK & “Korseli” SHPK :
  • Operatori ekonomik, nuk plotėson kriteret e vecanta pėr kualifikim, kapaciteti teknik (shtojca 10).
  • Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 3.5 ton dhe maksimumi 5 ton tė kerkuar nga ak (4 cope) si , ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton te kerkuar nga ak (5 copė), kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 7 ton dhe maksimumi 12 ton tė kerkuar nga ak (3 cope), si dhe me mjetin autobetonierė.

  7. Bashkimi i operatorėve ekonomik “Kacdedja” SHPK dhe “Agri Konstruksion” SHPK:
  • Operatori ekonomik, nuk plotėson kriteret e vecanta pėr kualifikim, kapaciteti teknik (shtojca 10). • Dokumentacioni i paraqitur nga bashkimi i operatorėve ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė, pėr kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 7 ton dhe maksimumi 12 ton tė kerkuar nga ak (3 cope), pėr kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 3.5 ton dhe maksimumi 5 ton tė kerkuar nga ak (4 cope), pėr kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton tė kerkuar nga ak (5 cope) .

  8. Operatori ekonomik “Nika” SHPK:
  • Operatori ekonomik, nuk plotėson kriteret e vecanta pėr kualifikim, kapaciteti teknik, pika 7.
  • Operatori ekonomik, nuk plotėson kriteret e vecanta pėr kualifikim, kapaciteti teknik (shtojca 10).
  • Dokumentacioni i paraqitur nga operatori ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė, pėr kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 7 ton dhe maksimumi 12 ton tė kerkuar nga ak (3 cope), pėr kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 3.5 ton dhe maksimumi 5 ton tė kerkuar nga ak (4 cope), pėr kamionēinat me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton tė kerkuar nga ak (5 cope) .
  9. Bashkimi i operatorėve ekonomik “Ndregjoni” SHPK & “Egland” SHPK & “Vllaznia ndėrtim i.s” SHPK :
  Operatori ekonomik, nuk plotėson kriteret e vecanta pėr kualifikim, kapaciteti teknik (shtojca 10).
  Dokumentacioni i paraqitur nga bashkimi i operatorėve ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė, pėr kamionat vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 3.5 ton dhe maksimumi 5 ton tė kerkuar nga ak (4 cope), si dhe pėr mjetin autobitumatriēe.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor- Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Raport Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.05 - Dt.04-02-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data