Open Procurement Albania

Rikonstruksion dhe ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė Rr."Migjeni".

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Tiranė
Institucioni Prokurues SHA Ujėsjellės Kanalizime Tiranė
Objekti i Tenderit Rikonstruksion dhe ndėrtim rrjet ujėsjellėsi nė Rr."Migjeni".
Nr. Reference REF-96094-11-27-2018
Vlera / Fondi Limit 13 067 489,00
Lloji i Kontratės Publike Punė Publike
Lloji i Procedurės Procedurė e Hapur
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 27-11-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 14-01-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 14-01-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 8
Operatorė Konkurues EURONDERTIMI 2000 SHPK
KEVIN CONSTRUKSION SHPK
Ergi SHPK
BAJRAMI N SHPK
B-93 SHPK
Bean SHPK
Viante Konstruksion SHPK
Be-Is SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • Ergi SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 10294126.5
  Data e shpalljes sė fituesit 05-02-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 12352951.8
  Data e lidhjes sė kontratės 20-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 30 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Ka patur ankesa.
  Ėshtė paraqitur ankesė nga operatori ekonomik “Kevin Construksion” sh.p.k me Nr. 1169 Prot. Datė 18.01.2019 tė cilės i ėshtė kthyer pėrgjigje me anė tė shkresė Nr. 1169/1 Prot. Datė 21.01.2019 duke mos e pranuar ankesėn e paraqitur prej tij.
  Gjatė afatit kohor pėr ankesa nė KPP nuk ėshtė paraqitur ankesė.
  Janė skualifikuar ofertuesit e mėposhtėm:

  1. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “EURONDERTIMI 2000” SHPK:
  • Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar ti vihet nė dispozicion dy kamionēina vetėshkarkues kapaciteti mbajtės duhet tė jetė minimum 1.5 ton dhe maximum 2 ton secilin kamionēinė pėr ekzekutimin e kontratės. Operatori Ekonomik nė pėrmbushje tė kėtij kriteri nuk ka paraqitur asnje kamionēinė me tonazhin e kėrkuar nga AK.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10, ėshtė i paplotė lidhur me kamionēinė vetshkarkues me kapacitet mbajtes minimumi 1.5 ton dhe maksimumi 2 ton pėr secilin kamion te kerkuar nga AK (2 cope).

  2. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “B-93” SHPK :
  • Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar ti vihet nė dispozicion dy kamionēina vetėshkarkues kapaciteti mbajtės duhet tė jetė minimum 1.5 ton dhe maximum 2 ton secilin kamionēinė pėr ekzekutimin e kontratės. Operatori Ekonomik nė pėrmbushje tė kėtij kriteri nuk ka paraqitur asnje kamionēinė me tonazhin e kėrkuar nga AK.
  • Dokumentacioni i paraqitur nga Operatori Ekonomik lidhur me shtojcėn 10.

  3. Oferta e paraqitur nga Operatori Ekonomik “Kevin Construksion” SHPK:
  • Operatori ekonomik nuk ka paraqitur asnjė punonjės manovrator tė paisur me dėshmi drejtimi tė vlefshme pėr automakinist.
  • Shoqėria “Kevin Construksion” sh.p.k nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket personelit tė nevojshėm pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional.

  4. Oferta e paraqitur nga operatori ekonomik “Viante Konstruksion ” SHPK:
  • Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar ti vihet nė dispozicion dy kamionēina kapaciteti mbajtės duhet tė jetė minimum 1.5 ton dhe maximum 2 ton secili kamion pėr ekzekutimin e kontratės. Operatori Ekonomik nė pėrmbushje tė kriterit tė mėsipėrm ka paraqitur vetėm njė kamionēinė me kapacitetin mbajtės tė kėrkuar nga AK nė dokumentat standarte te tenderit .
  • Autoriteti Kontraktor ka kėrkuar ti vihet nė dispozicion dy kamiona kapaciteti mbajtės duhet tė jetė minimum 5 ton dhe maximum 10 ton secili kamion pėr ekzekutimin e kontratės. Operatori Ekonomik nė pėrmbushje tė kriterit tė mėsipėrm nuk ka paraqitur asnjė kamion me kapacitetin mbajtės tė kėrkuar nga AK nė dokumentat standarte te tenderit.
  • Shoqėria “Viante Konstruksion” shpk nuk zotėron kapacitet tė mjaftueshem teknik pėr sa i pėrket mjeteve pėr tė realizuar kontratėn pėr kėtė objekt prokurimi duke mos pėrmbushur Kriteret e veēanta pėr kualifikim, Kapaciteti Teknik dhe profesional, , cka bie nė kundėrshtim me pikėn 1 gėrma (a) dhe (b) tė nenit 46 tė ligjit nr. 9643, datė 20.11.2006 “Pėr prokurimin Publik” i ndryshuar ku pėrcaktohet se:Operatorėt ekonomik, pėr tė marrė pjesė nė procedurat e prokurimit, duhet tė kualifikohen pasi tė kenė pėrmbushur tė gjitha kriteret e mėposhtėme qė AK i vlerėson tė nevojshme.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Specifikim Teknik
  Relacion Konstruktiv
  Preventiv
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.08 - Dt.25-02-2019
  Shtyrje Afati

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data