Open Procurement Albania

Blerje dhe Rimbushtje fikse Zjarri, Sensor tymi

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit
 • Skualifikim i tė gjithė operatorėve konkurrues pėrveē fituesit

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Shkodėr
Institucioni Prokurues Bashkia Shkoder
Objekti i Tenderit Blerje dhe Rimbushtje fikse Zjarri, Sensor tymi.
Burimi i Financimit:Buxheti i Bashkise viti 2018.
Nr. Reference REF-99607-12-17-2018
Vlera / Fondi Limit 3 498 816,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės Kėrkesė pėr Propozim
Statusi i Tenderit Lidhur Kontrata
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-12-2018
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 28-12-2018
Data e mbajtjes sė tenderit 28-12-2018
Nr. i Operatorėve Konkurues 3
Operatorė Konkurues VICTORIA – AL SHPK
Geam SHPK
PAERA SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • VICTORIA - AL
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 3,368,400
  Data e shpalljes sė fituesit 24-01-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 4042080
  Data e lidhjes sė kontratės 15-02-2019
  Kohėzgjatja e kontratės 45 ditė
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa.
  Ka ofertues te skualifikuar:

  1-U skualifikua operatori ekonomik“Geam” sh.p.k :
  • Ka paraqitur vetem bilancin e vitit 2017 i cili nuk eshte i certifikuar nga autoritetet perkatese,Dega e Tatim Taksave.
  • Vertetimi leshuar nga OSHEE nuk perfshin muajin Nentor i cili eshte muaji i fundit i maturuar.
  • Nuk ka paraqitur furnizime te ngjashme pasi nuk plotesoni vleren e kerkuar,nuk ka paraqitur kontraten dhe vertetimin per realizimin me sukses te saj me Bashkine Vore.
  • Nuk ka plotesuar shtojcen nr.4 per plotesimin e kritereve te pergjithshme.
  • Nuk ka paraqitur dy auto laboratorė profesionalė tė tipit kombinat.
  • Nuk ka paraqesė skedėn teknike te makinerive.
  • Nuk ploteson numrin mesatar prej 8 punonjesish

  2-U skualifikua operatori ekonomik“PAERA” sh.p.k per keto arsye:
  • Vertetimi leshuar nga OSHEE nuk perfshin muajin Nentor i cili eshte muaji i fundit i maturuar.
  • Nuk ka paraqitur furnizime te ngjashme pasi nuk plotesoni vleren e kerkuar,nuk ka paraqitur kontraten dhe vertetimin per realizimin me sukses te saj me Bashkine Vore.
  • Nuk plotesoni asnje prej kritwereve te kapacitetit teknik.
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės Nr.08 - Dt.25-02-2019

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data