Open Procurement Albania

Menaxhim i integruar i mbetjeve te ngurta urbane te Bashkise Berat 2019-2024(Sherbim i pastrimit)

Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

 • Mungesė konkurrence
 • Prokurimi zhvillohet me njė konkurrent tė vetėm. Ligji shqiptar i lejon kėto lloj procedurash. Shpesh kėto procedura mė shumė se mungesė konkurrence nė treg shfaqin opsione tė formulimit tė kritereve dhe afateve pėr dorėzim dokument nė favor tė njė kompanie tė paramenduar klienteliste. Kėto tendera meritojnė tė konsiderohen tė ekspozuara dhe me risk.

 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė
 • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė

Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Berat
Institucioni Prokurues Bashkia Berat
Objekti i Tenderit Menaxhim i integruar i mbetjeve te ngurta urbane te Bashkise Berat 2019-2024(Sherbim i pastrimit)

Fondi limit 298.615.566,00 (dyqind e nentedhjete e tete milion e gjashteqind e pesembedhjete mije e peseqind e gjashtedhjete e gjashte) leke pa tvsh fondi i plote.
• Vlera per vitin 2019 eshte 63 377 113 (gjashtedhjete e tre milion e treqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh
• Vlera per vitin 2020 eshte 59 877 113(pesedhjete e nente milion e teteqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh
• Vlera per vitin 2021 eshte 58 477 113(pesedhjete e tete milion e katerqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh
• Vlera per vitin 2022 eshte 58 477 113(pesedhjete e tete milion e katerqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh
• Vlera per vitin 2023 eshte 58 407 113(pesedhjete e tete milion e katerqind e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh
Nr. Reference REF-04139-01-17-2019
Vlera / Fondi Limit 298 615 566,00
Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
Statusi i Tenderit Rishpallje me Lidhje Kontrate
Data e Njoftimit tė Tenderit 18-01-2019
Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 05-03-2019
Data e mbajtjes sė tenderit 05-03-2019
Nr. i Operatorėve Konkurues 1
Operatorė Konkurues Ante-Group SHPK
Operator Ekonomik Kontraktues
 • ANTE-GROUP SHPK
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH 298 355 185,00
  Data e shpalljes sė fituesit 27-03-2019
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH 358026222
  Data e lidhjes sė kontratės 25-04-2019
  Kohėzgjatja e kontratės Brenda 365 dite nga data e nenshkrimit te kontrates me opsion rinivimi per 4 vite te tjera.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa Nuk ka pasur ankesa
  Arsyeja e Anulimit
  Shėnime Arsyeja e e zhvillimit te procedures per nje afat 5 vjecar eshte:
  Eshtė kontratė komplekse pasi behet fjale per sherbimin e pastrimit I cile eshte nje sherbim i panderprere, financimi i saj ėshtė i garantuar pasi fondi i parashikuar eshte i mbuluar me buxhet per te gjitha vitet , i perfshire ne PBA. Me Vendimin e Keshillit Bashkiak .nr.138 date 07.12.2018 eshte miratuar studimi per Menaxhim e integruar te mbetjeve te ngurta urbane te Bashkise Berat 2019-2024(Sherbim i pastrimit). Ne zgjedhjen e afatit 5 vjecar jemi bazuar edhe ne nenin 20 te ligjit nr 8094 dt.21.03.1996 “ Per largimin publik te mbeturinave. ” ne te cilin citohet “Pėr ēdo zonė pastrimi organet e pushtetit lokal lidhin kontratė me sipėrmarrėsit e kėtyre shėrbimeve me afate deri nė 5 vjet, sipas dispozitave nė fuqi tė prokurimit public”
  Transaksione Thesari
 • Monitoro Transaksione Thesari (Pagesa) pėr kėtė Kontraktor
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės NR.24 - Dt.17-06-2018
  HARTA E RRUGE E SHESHE MIDIS BLLOQEVE TE BANIMIT

  Menaxhim i integruar i mbetjeve te ngurta urbane te Bashkise Berat 2019-2024(Sherbim i pastrimit)

  Njė shėnim me RedFlag ėshtė njė fakt, ngjarje, ose grup i rrethanave ose informacione tė tjera qė mund tė tregojnė njė shqetėsim apo ekspozim dhe mbi rrezik potencial tė pajtueshmėrisė ligjore pėr sjellje tė paligjshme ose joetike tė biznesit, veēanėrisht nė lidhje me praktika korruptive dhe mosrespektimit tė ligjeve anti-korrupsion.Vlerėsimi pėr kėto kategori do tė bėhet nė mėnyrė automatike, me filtra analitik tė paracaktuar.

  • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė
  • Anullimi i Tenderit dy ose mė shumė herė

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Berat
  Institucioni Prokurues Bashkia Berat
  Objekti i Tenderit Menaxhim i integruar i mbetjeve te ngurta urbane te Bashkise Berat 2019-2024(Sherbim i pastrimit)

  Fondi limit 298.615.566,00 (dyqind e nentedhjete e tete milion e gjashteqind e pesembedhjete mije e peseqind e gjashtedhjete e gjashte) leke pa tvsh fondi i plote.
  • Vlera per vitin 2019 eshte 63 377 113 (gjashtedhjete e tre milion e treqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh
  • Vlera per vitin 2020 eshte 59 877 113(pesedhjete e nente milion e teteqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh
  • Vlera per vitin 2021 eshte 58 477 113(pesedhjete e tete milion e katerqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh
  • Vlera per vitin 2022 eshte 58 477 113(pesedhjete e tete milion e katerqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh
  • Vlera per vitin 2023 eshte 58 407 113(pesedhjete e tete milion e katerqind e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh
  Nr. Reference REF-04206-01-18-2019
  Vlera / Fondi Limit 298 615 566,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 21-01-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 07-03-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 07-03-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Brenda 365 dite nga data e nenshkrimit te kontrates me opsion rinivimi per 4 vite te tjera.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Per shkak te nje gabimi teknik te ngarkimit te procedures ne SPE.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.04 - Dt.28-01-2019
  HARTA E RRUGE E SHESHE MIDIS BLLOQEVE TE BANIMIT
  Projekti

  Menaxhim i integruar i mbetjeve te ngurta urbane te Bashkise Berat 2019-2024(Sherbim i pastrimit)

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Berat
  Institucioni Prokurues Bashkia Berat
  Objekti i Tenderit Menaxhim i integruar i mbetjeve te ngurta urbane te Bashkise Berat 2019-2024(Sherbim i pastrimit).

  Fondi limit 298.615.566,00 (dyqind e nentedhjete e tete milion e gjashteqind e pesembedhjete mije e peseqind e gjashtedhjete e gjashte) leke pa tvsh fondi i plote.

  • Vlera per vitin 2019 eshte 63 377 113 (gjashtedhjete e tre milion e treqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh.
  • Vlera per vitin 2020 eshte 59 877 113(pesedhjete e nente milion e teteqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh.
  • Vlera per vitin 2021 eshte 58 477 113(pesedhjete e tete milion e katerqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh.
  • Vlera per vitin 2022 eshte 58 477 113(pesedhjete e tete milion e katerqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh.
  • Vlera per vitin 2023 eshte 58 407 113(pesedhjete e tete milion e katerqind e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh.
  Nr. Reference REF-03062-01-03-2019
  Vlera / Fondi Limit 298 615 566,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
  Statusi i Tenderit Rishpallje e Anuluar
  Data e Njoftimit tė Tenderit 04-01-2019
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 26-02-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 26-02-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Brenda 365 dite nga data e nenshkrimit te kontrates me opsion rinivimi per 4 vite te tjera.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik.

  Per arsye se nuk eshte bere publikimi akoma ne nje gazete apo faqe web-i nderkombetare.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.03 - Dt.21-01-2019
  HARTA E RRUGE E SHESHE MIDIS BLLOQEVE TE BANIMIT

  Menaxhim i integruar i mbetjeve te ngurta urbane te Bashkise Berat 2019-2024(Sherbim i pastrimit)

  Autoritet Prokurues Qeverisja Vendore Berat
  Institucioni Prokurues Bashkia Berat
  Objekti i Tenderit Menaxhim i integruar i mbetjeve te ngurta urbane te Bashkise Berat 2019-2024(Sherbim i pastrimit).

  Fondi limit 298.615.566,00 (dyqind e nentedhjete e tete milion e gjashteqind e pesembedhjete mije e peseqind e gjashtedhjete e gjashte) leke pa tvsh fondi i plote.

  • Vlera per vitin 2019 eshte 63 377 113 (gjashtedhjete e tre milion e treqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh;
  • Vlera per vitin 2020 eshte 59 877 113(pesedhjete e nente milion e teteqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh;
  • Vlera per vitin 2021 eshte 58 477 113(pesedhjete e tete milion e katerqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh;
  • Vlera per vitin 2022 eshte 58 477 113(pesedhjete e tete milion e katerqind e shtatedhjete e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh;
  • Vlera per vitin 2023 eshte 58 407 113(pesedhjete e tete milion e katerqind e shtatemije e njeqind e trembedhjete )leke pa tvsh.
  Nr. Reference REF-01118-12-21-2018
  Vlera / Fondi Limit 298 615 566,00
  Lloji i Kontratės Publike Shėrbime Publike
  Lloji i Procedurės E hapur, mbi kufirin e lartė monetar
  Statusi i Tenderit Anuluar Procedura
  Data e Njoftimit tė Tenderit 24-12-2018
  Data e fundit pėr dorėzimin e Dokumenteve 12-02-2019
  Data e mbajtjes sė tenderit 12-02-2019
  Nr. i Operatorėve Konkurues
  Operatorė Konkurues
  Operator Ekonomik Kontraktues
 • Oferta fituese Lekė pa TVSH
  Data e shpalljes sė fituesit
  Vlera e kontraktuar Lekė me TVSH
  Data e lidhjes sė kontratės
  Kohėzgjatja e kontratės Brenda 365 dite nga data e nenshkrimit te kontrates me opsion rinivimi per 4 vite te tjera.
  Shtesė kontrate (Lekė me TVSH)
  Ankesa
  Arsyeja e Anulimit Pėr shkaqe qė dalin jashtė kontrollit tė autoritetit kontraktor dhe tė paparashikueshme nė kohėn e fillimit tė procedurės sė prokurimit, duke respektuar parimet e barazisė dhe tė transparencės, sipas pėrcaktimit nė rregullat e prokurimit publik.
  Per arsye se nuk eshte ngarkuar ne sistem dst ne anglisht.
  Shėnime
  Transaksione Thesari
 • Buletini i Prokurimeve Publike
  Njoftimi i Tenderit
  Dokumentat Standarde tė Tenderit
  Shpallja e Fituesit
  Lidhja e Kontratės
  Anulimi i Tenderit Nr.01 - Dt.07-01-2019
  HARTA E RRUGE E SHESHE MIDIS BLLOQEVE TE BANIMIT

  Tė drejtat e Pėrdorimit

  Pėrsa kohė nuk pėrcaktohet ndryshe, i gjithė informacioni i ofruar nga Open Procurement Albania ofrohet nėn liēencat: This material is Open Data